Rail Nation: Vše nejlepší k 9. narozeninám!

Vážení hráči,

rok 2022 je již v plném proudu a my oficiálně slavíme 9 let existence Rail Nation! Všechno nejlepší k narozeninám!

Chceme vám, naší komunitě, poděkovat za vše, co jste pro nás během těch téměř deseti let udělali. Navázali jste přátelství, vytvořili vzpomínky a tlačili nás k vytvoření té nejlepší verze Rail Nation. A za to jsme vám navždy vděční. Vaše zpětná vazba, názory a konstruktivní kritika pomohly řídit naše plány pro budoucnost Rail Nation a jaká to bude zářivá budoucnost! Takže za celý tým Rail Nation:

Děkujeme vám.

A nebyly by to žádné narozeniny, kdyby nebyla ani oslava, že?

Jako poděkování komunitě vás chceme všechny oficiálně pozvat na naše dosud největší živé vysílání! Dne 27. ledna od 18:00 do 19:30 (SEČ) se k manažerce komunikace s komunitou „DippyNikki“ připojí několik speciálních hostů, aby pomohli oslavit a odměnit komunitu Rail Nation!

Živý přenos můžete sledovat prostřednictvím našeho kanálu na YouTube a o všech našich akcích můžete být informováni, pokud se připojíte k našemu Discordu. Během živého přenosu také vyhlásíme našeho vůbec prvního průvodčího komunity („Community Conductor“), který obdrží trofej za rok 2021, již si bude moci navždy ponechat. A co víc, odhalíme také trofej pro rok 2022, která jistě některé z vás inspiruje k zahájení „kariéry“ průvodčího komunity.

 

Bude pro vás také připravena speciální událost, při které můžete vyhrát nějaké předměty, odemknout bonusové kódy a získat první titul komunitního průvodčího v roce 2022! Speciální bonusové kódy získá pět nejlepších účastníků akce, kteří budou mít tu čest vybrat si svůj oblíbený server a získat exkluzivní bonusové kódy! Nemyslíte si, že se vám podaří dostat se na prvních pět míst? Nebojte se, komunita také odemkne další bonusové kódy pro celou komunitu s každým 100. divákem, který se připojí k živému vysílání!

Zapište si datum do kalendáře a nenechte si ujít šanci hrát za svůj server během našeho živého vysílání. Klikněte zde, abyste se přihlásili k odběru a byli upozorněni, až budeme vysílat živě!

Uvidíme se tam!

 

Váš Rail Nation Team

Zimní speciál Rail Nation 2021

 

Vážení hráči,

 

Zimní speciál se vrací, aby vám opět přinesl zajímavou výzvu a samozřejmě také spoustu malých odměn!

Nevíte, co je zimní speciál? Více informací si o něm můžete přečíst ZDE a bude to vysvětleno i ve hře.

Zimní speciál poběží od 10. do 21. prosince. Kompletní seznam všech herních světů, na kterých poběží, najdete ZDE.

Vezměte prosím na vědomí, že na herních světech Masters 4 se zimní speciál konat nebude.

 

Své diamanty a pořadí můžete zjistit na nové stránce se žebříčkem diamantů v lobby.

 

Poznámka: Loni byl v obchodě k dispozici speciální zimní balíček, díky kterému jste mohli získat malé množství zimních surovin. Tento balíček již nebude letos k dispozici.

 

Chcete malé dobrodružství navíc?

Abychom využili zimní speciál na maximum, připojte se k nám na Discord mezi 16. a 18. prosincem na zábavnou minihru: Zmrzlíkova zimní říše divů (Frosty’s Winter Wonderland). Víme, že jste se dobře bavili s Lucyiným obchodem se suvenýry a žádali jste o opakování minihry. Vyslechli jsme vás a připravili jsme pro vás překvapení, kde si můžete zahrát a poklábosit s dalšími členy komunity. Přidejte se na Discord právě teď!

 

Uvařte si horký nápoj a buďte v teple!

 

Váš Rail Nation Team

Plán mobilní aktualizace

 

Vážení hráči,

 

v červnu 2021 jsme oznámili, že zastavíme veškerý vývoj obsahu a péči o produkt a zaměříme se na vývoj mobilní aplikace. To pochopitelně vyvolalo v komunitě Rail Nation frustraci a mnoho lidí chtělo odpovědi kvůli nedostatku informací nebo pocitu, že jsou drženi v nevědomosti. Za to se vám upřímně omlouváme a uděláme vše pro to, abychom vás informovali častěji, počínaje tímto sdělením.

 

Cílem tohoto textu je poskytnout vám, hráčům, více transparentnosti ohledně toho, proč to trvá tak dlouho, proč se musíme zaměřit na mobilní zařízení a hlavně, kdy můžete očekávat novou aplikaci pro Rail Nation.

 

Proč to trvá tak dlouho?

 

Zaprvé, způsob, jakým jsme původně aplikaci Rail Nation vyvinuli, byl ve své době dokonalý, ale nyní je podle současných oborových standardů velmi zastaralý. V důsledku toho poskytovatelé služeb, které používáme, jako je Google a Apple Store, brzy přestanou poskytovat podporu této technologie, protože tito poskytovatelé přecházejí na tzv. „app bundles“ (balíčky aplikací). To znamená, že aplikace musí být kompletně přepracována, aby podporovala nového klienta aplikace. Náš současný klient je založen na starém kódu Flash, a abychom byli kompatibilní s novou technologií balíčků aplikací, musíme přejít na HAXE Mobile.

 

Zadruhé je to časová a zdrojová zátěž. V tuto chvíli máme pouze jednoho člena týmu Rail Nation, který se na plný úvazek věnuje přeprogramování celé aplikace. Máme však přibližně tři „nemobilní“ vývojáře, kteří nás podporují, kde se dá. Pokud nespolupracují s mobilním týmem, pracují tito tři vývojáři průběžně na zajišťování kvality, údržbě serverů a zavádění scénářů. Na začátku roku jsme měli tři specializované mobilní vývojáře, kteří podporovali mobilní aplikaci. V průběhu roku však bohužel došlo ke snížení tohoto počtu na jednoho. Když k tomu připočteme faktor, že najmout vývojáře se schopnostmi pracovat na mobilní aplikaci HAXE se ukázalo jako téměř nemožné, můžete si udělat představu, proč vše trvá tak dlouho. Za současného stavu jsme na tomto jediném vývojáři závislí nejen při práci na tomto přeprogramování, ale také při další údržbě stávající mobilní aplikace se všemi opravami a aktualizacemi, které potřebujeme implementovat.

 

Další značné zpoždění nám způsobila společnost Google a její chystaná omezení. Google chce změnit způsob hostování aplikací v obchodě Google Play. Bohužel pro nás, klient, který Rail Nation v současné době používá, již nebude kompatibilní s plánovaným redesignem společnosti Google. To nám dává mnohem kratší časový rámec na to, abychom se postarali o aktualizace, které Rail Nation potřebuje, a proto jsme dříve prohlásili, že musíme přesunout zdroje, abychom to stihli včas.

 

I přesto, že jsme nastínili hlavní důvody zpoždění, můžeme s jistotou říci, že vývoj v současné době probíhá podle plánu a děláme značné pokroky. Nicméně Rail Nation se musí přizpůsobit a vyvíjet se směrem k modernějším technologiím a procesům. Budeme na tom i nadále pracovat, abychom vám, hráčům, poskytli co nejlepší zážitek.

 

Doufáme, že jsme vám touto transparentností situace poskytli tolik potřebnou jasnost a pochopení, které jste si vy, hráči, přáli. Nyní přejděme k tomu, proč se musíme zaměřit především na mobilní vývoj.

 

Proč se musíme zaměřit na mobilní vývoj?

 

Jednoduše řečeno, naše technologie příliš zastarávají a Rail Nation se musí přizpůsobit. Ve třetím čtvrtletí roku 2022 už Google a Android nebudou nadále podporovat to, co máme v současnosti. Máme tedy omezený časový rámec na to, abychom to stihli, jinak nebude možné aplikaci Rail Nation dále aktualizovat.

 

Jsme si plně vědomi dlouhého seznamu chyb, které je třeba vyřešit. Z výše uvedených důvodů však pracujeme s velmi krátkým termínem a musíme být co nejefektivnější, aby aktualizace proběhla co nejlépe.

 

Aby bylo zcela jasno: jakmile bude vývoj mobilní verze dokončen a my úspěšně aktualizujeme Rail Nation, budou se stále vyskytovat chyby, i když mnohé z nich byly opraveny. V tuto chvíli je nejdůležitější poskytnout hře Rail Nation potřebnou aktualizaci, která zajistí, že budeme moci pokračovat v aktualizacích hry, opravovat chyby a přinášet do budoucna nový obsah, který si budete moci všichni užívat. Brzy po vydání máme v úmyslu provést fázi odstraňování chyb a sérii aktualizací.

 

Proč tedy stále vydáváte nový obsah (vylepšení kariérní lokomotivy a nové osobnosti)?

 

Jednoduše řečeno: je to proto, že těchto aktualizací bylo možné dosáhnout bez dopadu na vývoj mobilní aplikace. Máme jednoho mobilního vývojáře, ale naši další vývojáři byli stále k dispozici, aby podpořili tvorbu drobných aktualizací obsahu. Pro poskytnutí kontextu: nová aktualizace osobností „Příchod legend“ byla původně plánována jako významnější, vývojářsky náročnější, nová mapa/scénář. Vzhledem k vývoji mobilní aplikace jsme ji však museli zredukovat na něco mnohem jednoduššího a snáze implementovatelného. Máme také dlouhý seznam nových funkcí a obsahu, které jsou všechny pozastaveny kvůli dopadům na vývoj mobilní aplikace.

S aktualizací kariérní lokomotivy to bylo podobné: vývojové úsilí bylo menší a nemělo žádný dopad na vývoj mobilní aplikace.

 

To znamená, že za předpokladu, že dopad na mobilní vývoj je nepatrný nebo zanedbatelný, můžeme stále pracovat na drobných aktualizacích obsahu a opravách chyb (což nadále děláme). Většina obsahu a oprav chyb, které chceme my i hráči, však vyžaduje významný podíl vývojářů, což by dokončení mobilní aplikace zdrželo.

 

I když se soustředíme na mobilní vývoj, je pro nás důležité, abychom i nadále přinášeli do hry nový obsah alespoň v malém měřítku, aby hra zůstala výzvou a bavila vás, hráče. To je také důvod, proč provádíme naše průzkumy – abychom se ujistili, že jakékoli malé aktualizace, které plánujeme, se hráčům líbí.

 

Kdy můžete očekávat novou aplikaci?

 

Beta verzi aplikace pro Google Play Store můžete očekávat na začátku prvního čtvrtletí roku 2022. Pro vstup do beta verze se budou muset účastníci přihlásit prostřednictvím průzkumu, který bude rozeslán ke konci roku 2021 nebo na začátku roku 2022. Účast není nijak omezena, takže bychom rádi vyzvali co nejvíce uživatelů systému Android, aby se přihlásili. Čím více lidí se zapojí, tím více můžeme aplikaci Rail Nation vyladit a vypilovat, aby byla co nejlepší. Nejprve se zaměříme na hráčskou základnu se systémem Android, protože je nejpočetnější a používání beta služeb Google je v současné době efektivnější. Rozhodnutí ohledně beta verze pro iOS teprve padne a bude záviset také na výsledcích beta verze aplikace pro Android.

 

Beta test bude probíhat přibližně tři měsíce kvůli testování kompatibility a zajištění funkčnosti na co největším počtu zařízení. Po spuštění beta verze by mobilní vývoj pokročil natolik, že by se naše pozornost mohla přesunout na péči o produkt, opravy chyb, UX design, usnadnění hry nováčkům, serverová podpora atd.

Díky funkci beta testování, kterou Google poskytuje, se budete moci do beta verze přihlásit a odhlásit se z ní, kdykoli budete chtít. V podstatě se můžete přihlásit a hrát jako obvykle, aniž byste museli svůj účet vázat na hraní pouze v beta aplikaci. V betaverzi však bude možnost „odhlásit se“ a vrátit se k verzi aplikace bez betaverze. Pokud tedy například nahlásíte nějaký problém, můžete se z bety odhlásit a pokračovat v hraní mimo ni, dokud nebude opraven, a pak se opět přihlásit.

 

Pokud nebudou ve fázi beta zjištěny žádné významné komplikace, je v plánu plné vydání v prvním čtvrtletí roku 2022. Vydaná verze bude základní podobou aplikace, která bude funkční a hratelná v závislosti na implementovaných aktualizacích v průběhu beta testování. Brzy po vydání však hodláme vydat opravu všech problémů zjištěných v beta verzi, které vyžadují další práci. Celkově bude nová aplikace vylepšením té předchozí. Stále očekáváme přítomnost některých starých problémů, které hodláme vyřešit v rámci aktualizací. Samozřejmě, jako u všeho podobného, mohou existovat nové chyby, na jejichž identifikaci a opravě budeme usilovně pracovat, jakmile se objeví.

 

Víme, že je toho hodně, ale doufáme, že vám tento přehled a transparentnost v této věci přinesly tolik potřebné informace. Děkujeme za vaši přetrvávající trpělivost a budeme vás informovat, jakmile vám budeme moci sdělit více.

 

Váš Rail Nation Team

Přivítejte Rail Nation Masters 4!

 

 

Konečně je to tady! Nejvýznamnější událost v historii Rail Nation se vrací – a ještě lepší než kdy dříve. Máme pro vás vzrušující změny, nové úspěchy a mnoho dalšího! Jste připraveni ukázat, co ve vás je? Závod začíná! Máme pro vás všechny informace, které potřebujete, tak se na ně pojďme podívat.

Co je Rail Nation Masters?

 

Pro všechny nové hráče ve světě Rail Nation: Rail Nation Masters je jedna z největších a nejsoutěživějších akcí, která se koná každý rok a kde se registrujete do turnajů proti hráčům z celého světa v boji o slávu, prestiž a ceny. Právě v těchto akcích prokážete své schopnosti naplno a budete korunováni jako jedni z nejlepších hráčů Rail Nation na světě! Tyto turnaje se nazývají:

 • Rising Stars
 • Allstars

Allstars: Pro hráče, kteří mají alespoň 2 hvězdy. Rail Nation Allstars je rozdělen do kvalifikačních kol, přičemž velké finále kvalifikace se koná v lednu 2022. Zde je maximální počet účastníků 3 500 podle zásady „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

Rising Stars: Pro hráče Rail Nation s méně než 2 hvězdami je určeno herní kolo Rising Stars s maximálním počtem účastníků 2 500, rovněž na základě principu „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

Clash! je zpátky! Ať už se zúčastníte Allstars nebo Rising Stars, nebo ne, Clash! si může zahrát každý. Pokud jste se s Clash! ještě nesetkali: je to minihra, která se hraje v lobby. V ní vyzvete dva soupeře na trojúhelníkové mapě. Musíte vést vlaky od podniku k podniku, sbírat zboží a ničit trasy svých soupeřů. Kdo jako první nasbírá deset druhů zboží, vyhrává!

Upozornění: Registrovat se můžete pouze do jednoho z těchto dvou turnajů, Allstars nebo Rising Stars.

Čím lepší budete v Rail Nation, tím výše se v žebříčku vyšplháte! Pokud jste nováčky, nemusíte být smutní, že se nemůžete zúčastnit Allstars. Rising Stars je úplně stejně soutěživý server a je to místo, kde využijete každou špetku svých strategických schopností! Ať už se zúčastníte Allstars nebo Rising Stars, získáte také jedinečné předměty pro svého avatara zdarma!

Převod zlatých na servery Masters není možný, nicméně zlaté lze převést ze serverů Masters po jejich konci. To zahrnuje i převod zlatých na finále serveru All Stars. Pro více informací klikněte prosím zde.

Vzhledem k vysoce žádané povaze obou těchto serverů je třeba se rychle zaregistrovat, než se všechna místa obsadí! Teď, když je všechno jasné, pojďme si říct, co je v Masters 4 nového.

 

Odměny

Nemůžeme mluvit o jedné z největších soutěží Rail Nation v tomto roce, aniž bychom zmínili odměny! Níže najdete tabulku, která popisuje, jaké odměny můžete vyhrát během Rising Stars, Allstars a Clash!

To ale nejsou všechny odměny…

Letos máme pro hráče Rail Nation něco velmi speciálního. Čtěte dál a dozvíte se to!

Soutěž Kategorie Výsledek Cena
Rising Stars Jednotlivci 1. místo 10 000 zlatých
Rising Stars Jednotlivci 2. místo 8000 zlatých
Rising Stars Jednotlivci 3. místo 7000 zlatých
Rising Stars Jednotlivci 4.–10. místo 6000 zlatých
Rising Stars Jednotlivci 11.–20. místo 3000 zlatých
Rising Stars Asociace 1. místo 3500 zlatých
Rising Stars Asociace 2. místo 2000 zlatých
Rising Stars Asociace 3. místo 1000 zlatých
Allstars Jednotlivci 1. místo 10 000 zlatých
Allstars Jednotlivci 2. místo 8000 zlatých
Allstars Jednotlivci 3. místo 7000 zlatých
Allstars Jednotlivci 4.–10. místo 6000 zlatých
Allstars Jednotlivci 11.–20. místo 3000 zlatých
Allstars Asociace 1. místo 3500 zlatých
Allstars Asociace 2. místo 2000 zlatých
Allstars Asociace 3. místo 1000 zlatých
Clash! Jednotlivci 1. místo 3500 zlatých
Clash! Jednotlivci 2. místo 2000 zlatých
Clash! Jednotlivci 3. místo 1000 zlatých

 

 

Co je nového v Masters 4?

 

Letos jsme v Masters 4 přidali několik zajímavých změn a doplňků. Mezi ně patří např:

Více úspěchů! Byly také upraveny požadavky na získání úspěchů. Kompletní změny si můžete prohlédnout ZDE.

Avatary šotoušů! Vítězové prvních míst v soutěžích Allstars, Rising Stars a Clash! získají unikátní avatar šotouše! Tým Rail Nation pak ještě náhodně vybere dva účastníky z každé ligy, celkem tedy devět nových obrázků šotoušů, které budou přidány do Rail Nation.

Poznámka: Šotouši budou mít své herní jméno, nikoli skutečné. Vítězové obdrží pokyny pro zasílání fotografií, ve kterých bude popsáno, co je považováno za přijatelnou fotografii pro vytvoření šotouše. Fotografie je třeba zaslat do dvou týdnů. V opačném případě vybereme nového vítěze.

Jedinečná komunitní akce! Slyšeli jste nás! Na 20. prosince aktuálně plánujeme speciální komunitní akci. Připojte se k nám na vánoční Clash! Komunita vs. zaměstnanci Rail Nation. Připravte se co nejlépe, nedáme vám nic zadarmo!

Teď už víte, co je nového, pojďme tedy k důležitým datům!

 

Důležitá data a časy

 • Předregistrace na Allstars: 9. prosince 14:00 SEČ.
 • Předregistrace na Rising Stars: 12. prosince 14:00 SEČ.
 • Začátek serveru Allstars: 10. prosince 14:00 SEČ.
 • Začátek serveru Rising Stars: 13. prosince 14:00 SEČ.
 • Clash!: 16. prosince 14:00 SEČ.

Ať už jste hardcore veteráni, nebo nováčkové v Rail Nation, Masters 4 nabízí něco pro každého. Každý, kdo hledá výzvu, zde bude ve svém živlu – ať už na serveru Rising Stars, Allstars nebo v Clash!

 

Hodně štěstí!

 

Váš Rail Nation Team

 

Rail Nation – Příchod legend

Vážení hráči,

připravte se. Nové legendy a legendární lokomotiva se chystají vstoupit do Rail Nation!

Sir Isaac Newton kdysi prohlásil: „Jestliže jsem dohlédl dál než jiní, bylo to tím, že jsem stál na ramenou velikánů.“ Již brzy budete moci stát po boku velikánů – devět z největších ikonických průkopníků ve svých oborech se připojí k Rail Nation! Vezměte svou asociaci do nových výšin s Neilem Armstrongem, překonejte vzdálenosti s Emilem Zátopkem nebo dosáhněte velikosti s Henrym Fordem – volba je na vás. Tyto jedinečné legendy přijdou se třemi různými efekty. A pokud vám to nestačí, máme pro vás také zbrusu novou produkční řadu, kterou si budete moci odemknout zdarma!

Čtěte dál pro více informací a časové údaje.

 

Nové osobnosti

Zde je devět nových osobností:

 1. bonus: o 50 % vyšší odměny ze soutěží

 • 1. a 2. epocha: Pierre de Coubertin

 • 3. a 4. epocha: Emil Zátopek

 • 5. a 6. epocha: Niki Lauda

 

 1. bonus: o 100 % rychlejší zrychlení

 • 1. a 2. epocha: Isaac Newton

 • 3. a 4. epocha: Konstantin Ciolkovskij

 • 5. a 6. epocha: Neil Armstrong

 

 

 1. bonus: +50 % prestiže za dodávky do podniků a přístavů/skladů

 • 1. a 2. epocha: Henry Ford:

 • 3. a 4. epocha: Oskar Schindler

 • 5. a 6. epocha: Yves Rocher

Těšíme se, až uvidíme, jak vaše asociace využívají těchto devět nových legend a jejich bonusy.

 

 

Nová produkční řada 

Je čas, aby do Rail Nation vstoupila další legendární lokomotiva. Tato velkolepá lokomotiva byla dokončena v roce 1848 firmou Henschel & Son. S výkonem kolem 250 koní výrazně převyšovala ostatní lokomotivy té doby. Bez dalších okolků vám představujeme nejnovější výrobní sérii lokomotivy Havran.

 • Epocha: 1.
 • Herní vlak: Havran
 • Skutečné jméno: Drak (Drache)
 • Země původu: Německo

Tuto produkční řadu si budete moci odemknout zdarma. Stačí se přihlásit do hry mezi 25. listopadem a 6. prosincem 2021, abyste získali tento vlak do své sbírky.

 

Aktualizace:

Níže najdete data a časy, kdy bude nahrána aktualizace obsahující tyto novinky:

 • Aktualizace prvních serverů: 16. listopadu 2021
 • Aktualizace posledních serverů: 25. listopadu 2021
 • Aktualizace se použije na aktuálně spuštěné servery po restartu.

 

Komunitní akce 

 Od 9. do 16. listopadu proběhne na našem Discordu série kvízů o legendách („Legend Quizzes“).

 Kvízy budou k dispozici v angličtině, němčině, ruštině, polštině, češtině a francouzštině.

Pro více podrobností se přidejte na příslušné regionální kanály na Discordu. Na Discord se můžete připojit kliknutím ZDE.

 

Těšíme se na vaši zpětnou vazbu k novým osobnostem a že se uvidíme během kvízů!

 

Váš Rail Nation Team

Nové úrovně úspěchů budou k dispozici již brzy!

Aktualizováno 21.10.2021

Vážení hráči,

jak jste si možná už všimli, nedávno jsme ke kariérní lokomotivě přidali několik nových vylepšení. Šlo jen o první krok většího plánu. Teď chceme zajistit, abyste všichni mohli plynule pokračovat ve své kariéře a získat vylepšení, která vám možná ještě stále chybí.

Mnozí z vás, kteří s námi jsou již dlouho, mají spoustu úspěchů na maximu, ale ještě neexistuje žádný hráč, který by získal úplně všechny. Všimli jsme si, že zbývající úspěchy je často téměř nemožné získat – ať už proto, že jsou velmi náročné, nebo po vás vyžadují hrát scénář nebo herní styl, který vám příliš nevyhovuje.

Proto jsme prošli všechny existující úspěchy, vybrali 24 z nich a přidali u každého z nich dalších 5 úrovní. Ujistili jsme se, že náš výběr je vyvážený a zajímavý pro všechny. Mnoho z těchto nových úrovní bude stále obtížné dosáhnout, ale určitě je tam něco pro každého, ať už hraje jakýmkoli stylem. Dokonce tam je úspěch i pro toho hráče, který již dokázal získat více než 100 000 medailí.

Kompletní seznam aktualizovaných úspěchů najdete ZDE.

Nezapomeňte prosím, že požadavky pro úrovně 11–15 těchto úspěchů jsou v mnoha případech mnohem náročnější než pro předchozích 10 úrovní a že skoky mezi jednotlivými úrovněmi jsou mnohem větší. Je to proto, že tyto úrovně jsou relevantní především pro hráče, kteří hrají už dlouho. Jak už jsme zmínili, mnozí z vás již dosáhli obdivuhodného pokroku v některých kategoriích.
Zároveň chceme ale také mít jistotu, že nové úrovně nebudou okamžitě splněny na maximum, takže jsme nastavili požadavky tak vysoko, abychom se tomu vyhnuli. Můžete si ale všimnout, že podmínky pro některé z nových úrovní jste již splnili. Udělali jsme to tak záměrně a mnoho požadavků pro úrovně 11–13 (a ve vzácných případech i 14) je nastaveno na hodnoty, kterých jste již dosáhli – pokud tomu tak je i ve vašem případě, získáte tyto úspěchy okamžitě.

Užijte si tyto kariérní body zdarma, zasloužíte si je!

Rail Nation – Origin Journey x2

Vážení hráči,

Svátky. Víme z vlastní zkušenosti, jak můžou být stresující. Nekonečné plánování a hledání zabíjí čas ještě předtím, než vůbec zahájíte výlet, a to ani nemluvíme o možném zrušení cesty v poslední minutě!

Co kdybychom vám řekli, že jsme se o to vše za vás postarali? Všechno to napětí a nejistota je fuč. Co kdybychom vám řekli, že na vás čeká dokonalé odpočinkové vlakové dobrodružství bez stresu a z pohodlí vašeho domova? Žádný tlak, žádné zrušení, je to bezpečné a dokonce vám můžeme zaručit, že se odehraje.

Přesně to pro vás máme. Na co ještě čekáte? Oblékněte si pohodlné oblečení – odpočinkový Origin Journey za chvilku začne.

Co je Origin Journey?

Pokud jde o vaši první zkušenost s Origin Journey, poskytneme vám přehled některých exkluzivních funkcí a pamětihodností, s nimiž se během své cesty můžete setkat.

Celý scénář se točí kolem místa, kde vznikl Rail Nation, německy mluvících zemí „DACH“.

Koná se na klasické mapě, která vás okouzlí nádhernými pohledy na 50 pamětihodností a 50 měst v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Zažijete i něco z místní kultury díky 11 novým druhům zboží (které nahradí některé zboží z klasického scénáře) a novým komoditním řetězcům. Zatímco si budete užívat kulturu, budete mít i možnost seznámit se s místními díky novým osobnostem vztahujícím se k novému zboží.

Nadcházející verze Origin Journey má také další výhodu v tom, že jde o 2x speed. To znamená, že můžete zažít a objevovat skvělé pamětihodnosti německy mluvících zemí rychleji – ale zároveň také budete muset pracovat rychleji a kratší dobu. Přesněji řečeno, 1 týden každé epochy + závěr hry. Abyste si mohli prohlídku herního světa Origin Journey co nejlépe užít, budete mít k dispozici také velmi užitečný nástroj. Denní extra bonus vám zpřístupní jedinečné 24hodinové bonusy, které vám na krátkou dobu pomůžou vylepšit hru. Nelíbí se vám bonus, který jste dostali? Nemějte obavy, můžete si jednoduše vybrat jinou kartu za několik zlatých. Ale pozor, čím více nových karet si vyberete, tím více zlatých to bude stát.

Origin Journey x2 proběhne pouze v jednom herním kole, takže se ujistěte, že nepropásnete svou šanci získat sedadlo ve vlaku a zažít toto dobrodružství.

 

 

 

 

Začátky serverů

Ujistěte se, že jste připraveni vydat se na cestu po herních světech Origin Journey, a zkontrolujte níže uvedené tabule odjezdů pro váš preferovaný region:

Nezmeškejte čas odjezdu, označte si datum v kalendáři a naplánujte si relaxační výlet již nyní!

Chcete ze své cesty získat co nejvíce? Vyrazte na prohlídku!

Přidejte se k naší průvodčí (nebo snad průvodkyni?) Lucy od 6. do 16. října na virtuální prohlídku pomocí našeho twitterového účtu. Během prohlídky bude Lucy zanechávat nápovědu a suvenýry z deseti lokalit z herních světů Origin Journey, které máte najít a vytvořit snímek obrazovky.

Každý den navštíví novou lokalitu a nechá vám nový suvenýr, který budete muset zaznamenat pomocí snímku obrazovky a odeslat jako součást soutěže prostřednictvím Gleamu . Pokaždé, když pojmenujete lokalitu suvenýru a uděláte snímek obrazovky, budete zahrnuti do slosování. Takže čím více snímků obrazovky pošlete, tím větší šanci na výhru máte!

Nemáte přístup na Twitter? Nemějte strach, prohlídku si můžete stále užít tak, že se připojíte na náš Discord a podíváte se na kanál #social-media.

Všechny příspěvky odeslané do 16. října 14:00 (SELČ) budou poté zařazeny do slosování o jednu z následujících cen:

Ceny

 1. místo: Kachnička Rail Nation, hrnek, sada odznaků a tričko + herní zboží: 500 zlatých, 10 losů, 10 poukazů na lokomotivu, 10 poukazů na kolej, 10 poukazů na vagón a 10 poukazů na okamžité dokončení stavby
 2. místo: Balíček herního zboží: 300 zlatých, 10 losů, 10 poukazů na lokomotivu, 10 poukazů na vagón.
 3. místo: Balíček herního zboží: 200 zlatých, 10 losů, 5 poukazů na lokomotivu, 5 poukazů na vagón

BONUS: Jakmile 500 účastníků odešle své odpovědi prostřednictvím odkazu Gleam, bude odemčen bonusový kód pro celou komunitu!

Pravidla:

 1. Účastí v této soutěži Gleam dáváte souhlas s tím, že vaše osobní údaje (například jméno, údaje o dopravě a velikost trička) mohou být shromažďovány a použity výhradně za účelem zaslání odměny, pokud budete vybráni jako vítěz na 1. místě.
 2. Účastí v této soutěži Gleam dáváte souhlas k tomu, aby vás kontaktoval tým Rail Nation.
 3. Odpovědi lze zasílat v některém z následujících jazyků: angličtina, holandština, němčina, francouzština, ruština, španělština, čeština, italština, polština. Přihlásit se můžete pouze v jednom regionu; přihlášení ve více regionech bude mít za následek diskvalifikaci.
 4. Každá osoba může denně vložit pouze dva příspěvky (snímek obrazovky a text).
 5. Snímek obrazovky by neměl přesáhnout velikost 150 MB.

 

Užitečné odkazy

Twitter

Gleam

Discord

 

 

Časté otázky před cestou

Kam a jak si můžu převést své zlaté? – Jakékoli zlaté z předchozího kola Origin Journey budou automaticky k dispozici pro převod na nový herní svět Origin Journey x2 ze stejného regionu. Pro více informací si prosím přečtěte následující článek: „Jak převádět zlaté v Rail Nation.“

Který region bych si měl(a) vybrat pro hru? – Pokud je k dispozici herní svět pro váš region (např. DE nebo RU), doporučujeme vám připojit se na některý z těchto herních světů. Pokud ne, bude nejlepší přidat se na mezinárodní herní svět.

Budou k dispozici nějaké bonusové kódy? – Ano, pokud se alespoň 500 lidí zúčastní komunitní akce, bude odemčen globální bonusový kód. A kdo ví – možná jich bude i více! 😊 Sledujte naše komunikační platformy (Discord, Facebook a Twitter), aby vám nic neuniklo.

 

Rail Nation Gear Store již běží!

Vážení hráči,

 

získejte oficiální Rail Nation merchandise produkty právě TEĎ!

 

Vyrazte plnou parou vpřed do našeho Gear Store a prohlédněte si naši bohatou nabídku zboží a prémiových produktů. Podívejte se na nadčasová elegantní trička, která se hodí pro každou příležitost a poskytují vám jedinečné pohodlí díky použití ekologických materiálů. Od elegantní podložky pod myš a zápisníku vás dělí jen jedno kliknutí – a zajistíte si tím dokonalé zapisování poznámek zejména ve chvíli, kdy začne závěr hry. Přeci jen musíte někde provádět své výpočty!

 

Pochlubte se i svými úspěchy a přišpendlete si nové sběratelské odznaky, které se skvěle hodí na vaše cesty vlakem. Nebo si pořiďte roztomilou kachničku s tematikou Rail Nation, která čeká na svůj nový domov. S kachničkou navíc dostanete i prvotřídní píšťalku. Ta se vám bude hodit při oznamování odjezdů vlaků na začátku nového serveru! A na závěr proměňte svou poličku ve výjimečné místo s ikonickou akrylovou kariérní lokomotivou, která nepochybně upoutá pohled nejedné návštěvy.

 

Jsme nadšeni z naší široké nabídky produktů a doufáme, že vy také! Ať už jste nováčci nebo veteráni, určitě máme něco perfektního právě pro vás. Navštivte obchod, prohlédněte si naši nabídku a přineste si Rail Nation domů ještě dnes.

 

Těšíme se na vaše názory, zpětnou vazbu a další náměty. Ale prozatím…

 

Příjemnou zábavu při objevování Gear Store!

 

Váš Rail Nation Team

 

FAQ: Otázky týkající se Gear Store

 

Otázka: Co se týče nedávných změn ohledně DPH  a cla u objednávek mimo EU – je obchod v EU? Budu muset platit DPH/clo?
Odpověď: DPH se naúčtuje při vytvoření objednávky. Pokud je zboží vyváženo, bude následně účtováno clo stanovené v zemi dodání.

 

Otázka: Můj balíček nedorazil. Co mám dělat?
Odpověď: Kontaktujte prosím náš zákaznický servis, získají informace, které vám pomůžou vyřešit problém.

 

Otázka: Jaké platební metody jsou k dispozici?
Odpověď: Můžete si vybrat z následujících platebních metod: platební karta (kreditní/debetní), Amazon Pay, PayPal, American Express a platba převodem (zálohová faktura).

 

Otázka: Jsou k dispozici dárkové karty, nebo můžu koupit a poslat nějaký předmět kamarádovi?
Odpověď: Momentálně nejsou dárkové karty k dispozici.

 

Otázka: Co mám dělat, pokud je nějaký problém s předmětem, který jsem si objednal(a)?
Odpověď:
Kontaktujte prosím náš zákaznický servis, získají informace, které vám pomůžou vyřešit problém.

 

Otázka: Jak funguje vracení zboží?
Odpověď: Zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů od jeho obdržení za podmínek uvedených v našich obchodních podmínkách (včetně podmínek pro zrušení objednávky). Náklady na vrácení zboží nesete vy.

 

Otázka: Jaká je očekávaná doba doručení po objednání zboží? Kdy bude odesláno?
Odpověď: V Německu trvá doručení zhruba 2–3 pracovní dny po obdržení platby.

Pokud si objednáte více položek, které mají různou dodací dobu, odešleme všechno zboží najednou, pokud se s vámi nedomluvíme jinak.  V takovém případě se bude na celou objednávku vztahovat nejdelší doba doručení z vaší objednávky.

Doprava do zemí EU trvá zhruba 3–7 pracovních dnů.

 

Otázka: Je možné upravit objednávku po provedení platby?

Odpověď: Jakmile proběhne platba, nelze již objednávku upravit. Pokud jsou změny nutné, kontaktujte prosím zákaznický servis za účelem zrušení objednávky a poté vytvořte novou.

 

Otázka: Můžou po odeslání objednávky vzniknout další náklady na dodání?
Odpověď: Pokud nelze balíček doručit kvůli nesprávně zadaným údajům, opětovné poslání vám bude naúčtováno. Pokud chcete něco vrátit, platíte dopravné vy.

 

Otázka: Jak se počítají ceny za dopravu?
Odpověď: Ceny za dopravu se počítají na základě zóny cílové země. Pro další informace se prosím podívejte zde: (shipping link).

 

Otázka: Proč se nenačítá obrazovka s platbou? [aka player did not enable pop ups]
Odpověď: Smažte prosím ve svém prohlížeči cookies a mezipaměť, aby se obrazovka načetla správně. Pokud to nepomůže, náš zákaznický servis vám rád pomůže.

 

Otázka: Jaká je doba dodání na různé kontinenty?
Odpověď: Pro podrobnější informace prosím kontaktujte náš zákaznický servis.

 

 

 

Platform X: Titans of Economy – 2. kolo

žení hráči,

s radostí vám potvrzujeme, že proběhne i druhé kolo Platform X: Titans of Economy. Servery budou opět spuštěny mezi 18. až 20. srpnem.

Důležité změny

Po důkladném zvážení jsme se neochotně rozhodli odstranit funkci „zlaté z nákupního centra“. Bylo zjevné, že tuto funkci je nutné vyvážit jinak a že v kombinaci s ostatními funkcemi nefunguje správně. To znamená, že ve druhém kole bude nákupní centrum vráceno ke standardní mechanice rozšiřování za peníze. Tím pádem ho již nebude možné rozšiřovat za zlaté, ani z něj zlaté získávat.

Zlaté získané z nákupního centra v prvním kole vám zůstanou a můžete si je převést podle běžných pravidel převodu zlatých.

Další věcí je to, že druhá kola speciálních serverů mají obvykle méně hráčů, a je tak pravděpodobné, že hráči by nezažili prostředí Platform X zcela tak, jak bylo zamýšleno. Abychom udělali hru zábavnější, snižujeme počet serverů ve druhém kole ze šesti na tři. Výsledkem tak je, že na žádném ze serverů Platform X nebude k dispozici super startovní balíček ani předregistrace.
Spuštěny budou následující servery:

COMM-401 Rosen – mezinárodní
DE-401 Schrödinger – německý
RU-401 Хокинг – ruský

Pokud jste hráli první kolo na serveru, který nebude ve druhém kole restartován, doporučujeme vám připojit se na mezinárodní server Rosen, případně na německý server Schrödinger.

 

 

Funkce

Jaké funkce budou k dispozici na Platform X: Titans of Economy – druhé kolo:

 1. Hráči nyní mohou spolupracovat v asociacích již od začátku herního světa díky tomu, že asociace začínají s 25 místy pro členy. K dispozici bude nyní 4. slot osobnosti a pro odemčení všech čtyř slotů budou potřeba pouze čtyři úrovně sídla. Navíc byly upraveny i počty prestiže a potřebné dary na sídlo.
 2. Vlaky budou nyní rychlejší díky zkrácení délky tratí. To znamená, že se nyní může více vyplatit cestování na větší vzdálenost místo dlouhých čekacích dob v podnicích blízko domovského města. Aby se vybalancovala vyšší rychlost, byla u všech vlaků s výjimkou Polluxu a kariérní lokomotivy snížena tažná síla. Touto změnou se vaše kariérní lokomotiva i Pollux stávají ještě užitečnějšími.
 3. Byl zvýšen bonus u některých osobností. Kompletní seznam osobností najdete zde.
 4. Aukce osobností bude probíhat častěji: každých 60 minut místo 120 minut.
 5. Pokud vaše domovské město vyhraje finále, získáte za to nyní 50 000 prestiže (dosud to bylo 10 000). Je v tom zahrnuto 45 000 prestiže za výhru + 5 000 prestiže za připojené město.
 6. Zvýšili jsme bonus licencí z 10 % na 20 % a také maximální vytíženost v podnicích z 300 % na 500 %. Díky tomu jsou licence mnohem užitečnější. Podniky budou mít možnost rychlejšího růstu – v extrémních situacích (jako např. v závěru hry) to ale může vést k delší čekací době.
 7. Počet licencí dostupných v aukci v jednu dobu byl zdvojnásoben, aby mohlo více hráčů získat licence a užít si z nich plynoucí bonusy.
 8. Limit banky na nižších úrovních byl zvýšen, což především na začátku hry umožňuje novým hráčům více akcí.
 9. Snížili jsme počet surovin ve skladu po zvýšení úrovně města z 33 % na 0 %. Tato změna vám umožní vydělat více peněz po zvýšení úrovně města a poskytne větší výzvy při rozšiřování měst.
 10. Prestiž získaná za účast v soutěžích byla zvýšena o 50 %, což podstatně zvyšuje význam soutěží pro vaše celkové umístění.

 

 

Převod zlatých

Jak jsme zmínili výše, veškeré zlaté získané v prvním kole Platform X: Titans of Economy vám zůstane a můžete si ho převést podle standardních pravidel pro převod zlatých.

Servery, které nebudou restartovány do dalšího kola, budou považovány za „jednokolový server“. To znamená, že vaše zlaté z prvního kola budou nahrány a zpřístupněny k převodu na jiný server stejného regionu. Např. hráči z DE-402 si budou moci převést zlaté na DE-401. V případě COM serverů si můžete své zlaté převést na mezinárodní server COMM-401.

Nemusíte si ale převádět své zlaté na jiný speciální server, můžete si je místo toho převést na jiný herní svět dle vašich preferencí.

Nezapomeňte, že může trvat několik dní, než budou zlaté k dispozici pro převod.

Více informací o celém procesu převodu můžete zjistit zde.

 

Začátky serverů

Druhá kola serverů začnou následovně:

 1. srpna: COMM-401 Rosen – mezinárodní
  19. srpna: DE-401 Schrödinger – německý
  20. srpna: RU-401 Хокинг – ruský

 

Už se nemůžeme dočkat, až uvidíme, co se bude dít v příštím kole Platform X: Titans of Economy!

Uvidíme se na druhé straně portálu.

Váš Rail Nation Team

 

Letní událost: Trip Across The Nations

Konečně je tu léto.

V dáli se vlní zelené stromy a chladivý vánek nesoucí se vaším domovem poskytuje během brzkého rána příjemné osvěžení. Plni vzrušení vyhlédnete z okna. Další krásný den plný příležitostí!

Nezáleží na tom, zda trávíte svou dovolenou venku či doma, pokud dodržujete obvyklé bezpečnostní postupy. Poté se naposledy nadechnete čerstvého vzduchu a přesunete se od okna ke svému kalendáři s vlaky, v němž červenou fixou zakroužkujete další datum.

Za chvíli se vydáte na další výlet.

 

Vážení hráči,

s potěšením oznamujeme Rail Nation – Výlet napříč národy, novou vzrušující událost plnou herních odměn, které získáte za spolupráci celé komunity. Kam vyrazíte?

 

Jak to funguje

Od 23. července 14:00 do 13. srpna 14:00 uvidíte mapu s vyznačenými milníky v podobě různých oblíbených turistických destinací. Každá pamětihodnost reprezentuje jeden region komunity a bude odemčena ve chvíli, kdy každá komunita dokončí úkoly vyžadované k jejímu odemčení během času, který bude mít k dispozici. K tomu dojde jednou týdně po dobu tří týdnů. Abyste našli své úkoly, podívejte se na svůj regionální Discord nebo fórum.

Pro dokončení úkolů a získání odměn musíte spolupracovat se svým regionem, abyste splnili různé milníky. Jakmile region dokončí své úkoly, mapa s milníky se aktualizuje.Pokud všechny regionální komunity dokončí své úkoly před vypršením časového limitu, budou pro všechny odemčeny odměny!Podrobnější informace o časech, časových limitech a odměnách najdete níže.

Během akce bude mimořádně oceněn jeden z hráčů, který se bude nejvíce podílet na plnění úkolů, a stane se tak červencovým průvodčím komunity. Jelikož se jedná o komunitní událost, hráči můžou soutěžit a podporovat více regionů, pokud chtějí.

 

Odměny

 Zde je přehled odměn, které můžete jako komunita získat během každého týdne ze tří týdnů, pokud budou všechny regionální úkoly dokončeny.

 

 1. týden: Odemčení bonusového kódu – Časový limit: 30. července
 • 24 hodin Plus účtu
 • 3 poukazy na koleje
 • 3 losy

 

 1. týden: Odemčení bonusového kódu – Časový limit: 6. srpna
 • 48 hodin Plus účtu
 • 3 poukazy na lokomotivy
 • 3 losy
 • 1 vylepšení bonusové lokomotivy

 

 1. týden: Odemčení bonusového kódu – Časový limit: 13. srpna
 • 72 hodin Plus účtu
 • 5 losů
 • 3 poukazy na lokomotivy
 • 3 poukazy na vagóny
 • 1 vylepšení bonusové lokomotivy

 

Pošlete nám své pohlednice!

V roce 2017 jsme vás požádali, abyste nám poslali pohlednice z celého světa, a dostali jsme jich neuvěřitelné množství, které pak vedlo k vytvoření jednoho z našich nejoblíbenějších videí: Rail Nation – Pohlednice. Jelikož už je v některých zemích opět povoleno cestování, přinášíme tuto akci zpátky, jen s drobnou změnou. Dávejte na sebe prosím při cestování pozor!

Nemůžete cestovat, nebo chcete raději zůstat doma? Žádný problém! Můžete nám poslat pohlednici z místa, kde žijete, nebo navrhnout vlastní digitální pohlednici s využitím poskytnuté šablony. Pokud se rozhodnete navrhnout svou vlastní pohlednici, pošlete ji prosím e-mailem rnpostcards@railnation.de ještě před datem srpnového vysílání (bude teprve oznámeno).

Během nadcházejícího srpnového vysílání pak Bruno, náš herní designér, vybere pět nejlepších pohlednic. A jeho největší favorit se stane srpnovým průvodčím komunity! Pohlednice, které nebudou během vysílání vybrány, budou zahrnuty do dalšího videa s pohlednicemi. Hráči, kteří chtějí poslat pohlednice poštou, je můžou zaslat na následující adresu:

 

Bruno – Game Designer
Bright Future GmbH
Gustav-Heinemann-Ufer 56
50968 Köln
Deutschland

Doufáme, že si tuto akci užijete. Těšíme se na vaše pohlednice a na to, že uvidíme, kam všude se letos podíváte.

 

Přejeme vám bezpečnou cestu!

Váš Rail Nation Team

Vítejte v Platform X: Titans of Economy!

Platform X, místo, kde jste mohli s jistotou očekávat nové dobrodružství při každé návštěvě svého nádraží pulzujícího životem a cestovat až za portál. Všimli jste si vlakových nadšenců nastupujících do vagónů a těšících se na nové zážitky, nové výzvy a na získání mnoha nezapomenutelných vzpomínek. Všichni se těšili na to, až se naučí, co vše nové prostředí přinese a jaké možnosti na ně tentokrát čekají. Očekávání neznámého vždy způsobilo rozruch a aktivitu, které jste mohli cítit na celém nástupišti.

 

„Stihli jsme to s dostatečnou časovou rezervou,“ řekla Sofie, ohlédla se na Jamese a ukázala na vlak čekající na odjezd.

„Vypadá to, že naše strategické plánování se vyplatilo,“ odpověděl vzrušeně James, pohladil si svůj plnovous a pokračoval: „Už se těším, až zjistím, co najdeme za tím nástupištěm tentokrát.“

Sofie se na Jamese usmála a odvětila: „Slyšela jsem, že je to jedinečné místo, plné ekonomických příležitostí. Na naší jízdence je napsáno Titans of Economy, takže si to určitě užijeme!“

Oba snadno našli svá místa, usadili se a celí natěšení čekali, až vlak vyrazí z nástupiště a za portál. „Vypadá to, že jsme konečně připraveni k odjezdu!“ prohlásil James, který se díval z okna. Tlumené volání výpravčího potvrdilo, že všechny dveře vlaku jsou zavřené a vlak je připraven projet portálem.

Ve vagónu se rozhostil klid a ticho – všichni s napětím čekali, až se ozve zvuk motoru, a poté se vzduch naplnil vzrušenými rozhovory. Ve chvíli, kdy vlak vjel do portálu, pocítili James a Sofie nadšení a ovládla je zvědavost a touha zjistit, co leží za hranicemi Platform X. A za okamžik už dorazili do své cílové destinace.

 

Nová výzva začala.

 

„Vítejte v Platform X: Titans of Economy,“ oznámil strojvedoucí příjemným hlasem v interkomu. „Věci tu fungují jinak. Rozšiřování budov stojí zlaté, vlaky jezdí rychleji a můžete spolupracovat ve svých asociacích hned od začátku, protože začínají s 25 místy pro členy.“

Sofie a James se na sebe zakřenili a kochali se dechberoucím výhledem, zatímco strojvedoucí pokračoval. „Všichni máte možnost postavit se výzvě a stát se příštím Adamem Smithem nebo Corneliem Vanderbiltem. Před vystoupením z vlaku se prosím ujistěte, že máte všechny své věci. Přejeme vám příjemnou cestu a hodně štěstí ve vaší nové výzvě.“

 

Vítejte v Platform X: Titans of Economy.

 

Fantastické nové funkce přinášející nové výzvy!

Podívejte se, jaké funkce budou k dispozici na Platform X: Titans of Economy:

 

 1. Hráči nyní mohou spolupracovat v asociacích již od začátku herního světa díky tomu, že asociace nyní začínají s 25 místy pro členy. K dispozici bude nyní 4. slot osobnosti a pro odemčení všech čtyř slotů budou potřeba pouze čtyři úrovně sídla. Navíc byly upraveny i počty prestiže a potřebné dary na sídlo.
 2. Vlaky budou nyní rychlejší díky zkrácení délky tratí. To znamená, že se nyní může více vyplatit cestování na větší vzdálenost místo dlouhých čekacích dob v podnicích blízko domovského města. Aby se vybalancovala vyšší rychlost, byla u všech vlaků s výjimkou Polluxu a kariérní lokomotivy snížena tažná síla. Touto změnou se vaše kariérní lokomotiva i Pollux stávají ještě užitečnějšími.
 1. Rozšíření nákupního centra na nádraží nyní stojí zlaté, ale také z něj vyděláváte zlaté, stejně jako jste předtím vydělávali peníze.
 2. Bonus některých osobností byl zvýšen. Kompletní seznam osobností najdete zde.
 3. Aukce osobností bude probíhat častěji: každých 60 minut místo 120 minut.
 4. Pokud vaše domovské město vyhraje finále, získáte za to nyní 50 000 prestiže (dosud to bylo 10 000). Je v tom zahrnuto 45 000 prestiže za výhru + 5 000 prestiže za připojené město.
 5. Zvýšili jsme bonus licencí z 10 % na 20 % a také maximální vytíženost v podnicích z 300 % na 500 %. Díky tomu jsou licence mnohem užitečnější. Podniky budou mít možnost rychlejšího růstu – v extrémních situacích (jako např. v závěru hry) to ale může vést k delší čekací době.
 6. Počet licencí dostupných v aukci v jednu dobu byl zdvojnásoben, aby mohlo více hráčů získat licence a užít si z nich plynoucí bonusy.
 7. Limit banky na nižších úrovních byl zvýšen, což především na začátku hry umožňuje novým hráčům více akcí.
 8. Snížili jsme počet surovin ve skladu po zvýšení úrovně města z 33 % na 0 %. Tato změna vám umožní vydělat více peněz po zvýšení úrovně města a poskytne větší výzvy při rozšiřování měst.
 9. Prestiž získaná za účast v soutěžích byla zvýšena o 50 %, což podstatně zvyšuje význam soutěží pro vaše celkové umístění.

 

Nemůžeme se dočkat, až vás skrze portál pozveme do světa nových a vzrušujících výzev, které čekají na prozkoumání!

K nejnovějším funkcím herních světů Platform X budete mít přístup od 16. června 2021 14:00 SELČ. Níže naleznete informace o tom, kdy budou spuštěny jednotlivé regionální herní světy:

 

 

Titans of Economy: Komunitní křížovka

Jako součást akce Platform X: Titans of Economy také uspořádáme komunitní soutěž.
Vylušti křížovku poskytnutou na fóru nebo na Discordu a otestuj své znalosti všech nadcházejících funkcí z Platform X: Titans of Economy.

Podrobnosti:

Začátek: 17. června 2021 14:00 SELČ
Konec: 17. července 14:00 SELČ

Odměny:

 1. místo: 250 zlatých + 15 losů: První hráč, který pošle správně vyplněnou křížovku
 2. místo: 150 zlatých + 10 losů: Vítěz bude vybrán náhodně
 3. místo: 50 zlatých + 5 losů: Vítěz bude vybrán náhodně

 

Vyluštěné křížovky pošlete prostřednictvím fóra nebo [hyperlink]Discordu[hyperlink] před uzávěrkou.

 

Doufáme, že se na Platform X: Titans of Economy těšíte stejně jako my, a jsme zvědaví na vaši zpětnou vazbu k novým funkcím.

Vydáte se na výlet na druhou stranu portálu a stanete se příštím ekonomickým titánem?

Uvidíme se tam!

Do Rail Nation dorazil Měsíc vlaků

Na tvou tvář dopadají teplé paprsky ranního slunce – skvělý začátek tohoto krásného dne. Zhluboka se nadechneš. Ve vzduchu je cítit závan léta a nekonečných dobrodružství, která na tebe čekají. „Dnes je den D!“ pomyslíš si vzrušeně, když ve svém kalendáři s vlaky přeškrtneš políčko dnešního dne.

Měsíc vlaků v Rail Nation je konečně tady.

Nasaď si svou čepici průvodčího, vezmi cestovní tašku a připrav si jízdenky! Do světa Rail Nation přichází něco vzrušujícího… Inspirovali jsme se americkým národním Dnem vlaků, událostí pořádanou společností Amtrak od roku 2008 a vytvořili jsme náš vlastní Měsíc vlaků v Rail Nation – měsíc plný skvělých akcí, funkcí a mnoha dalšího. „Jízdenky, prosím!“Teď, když už je tvá jízdenka označena, můžeme prozradit některé z těchto vzrušujících akcí.


Šest slavných lokomotiv zdarma

Hned na začátku vám dáme možnost odemknout si zdarma šest produkčních řad slavných lokomotiv, všechny z různých epoch! Jak jistě víte, produkční řady obvykle stojí 75 zlatých – takže ušetříte 450 zlatých! Použij kód RN-Train-Month (pozor na velká a malá písmena), který platí od 17. do 31. května 2021, a budeš si moci odemknout například klasiku jako je pruská P8. Kdybyste se zeptali zkušených strojvedoucích parních lokomotiv, jaká je jejich oblíbená lokomotiva, obvykle by zmínili právě pruskou P8 díky její spolehlivosti, dlouhé životnosti a snadné údržbě.


Globální aktualizace: Prestiž za dodávky do podniků

Během Měsíce vlaků v Rail Nation také přinášíme jednu z komunitou nejžádanějších funkcí, kterou už znáte z Platform X: Working Class Heroes. Od středy 19. května 2021 můžou všichni hráči dodávající zboží do podniků získat prestiž, jakmile se podnik rozšíří na další úroveň. Pokud vás už nebaví rozšiřovat města, máte možnost získat spoustu prestiže za dodávky zboží do podniků. Tato aktualizace se týká pouze serverů, které budou restartovány do nového kola. Na běžící herní světy tato funkce přidána nebude.


Balíček Měsíc vlaků

A na závěr pro vás máme neuvěřitelné akce a slevy, které určitě nechcete prošvihnout – balíček Měsíc vlaků. Od 21. května 2021 14:00 až do 31. května 2021 23:59 budete mít možnost využít tuto jedinečnou nabídku, v níž s některými balíčky můžete ušetřit až 61 %! Využijte je, dokud můžete!

Přejeme vám příjemnou odpočinkovou jízdu naším Měsícem vlaků v Rail Nation!

Soutěž: Navrhni svou lokomotivu

 

Vážení hráči,

v dubnu 1829 vyhlásila společnost Liverpool and Manchester Railway (L&MR) soutěž o návrh lokomotivy, známou jako Rainhill Trials. Inženýři z celé země dostali za úkol vytvořit lokomotivu, která zvládne ujet dráhu o délce 1,6 kilometru. Zúčastnilo se pět lokomotiv a úkol úspěšně splnila jediná z nich. Tato lokomotiva od George Stephensona se stala slavnou nákladní i osobní parní lokomotivou zvanou „The Rocket“ (Raketa). Právě na základě této lokomotivy později vznikla většina komerčních lokomotiv.

Tato významná událost pomohla vytvořit svět lokomotiv, který známe dnes, a my jsme se rozhodli se jí inspirovat. Jako ocenění neuvěřitelného návrhu Stephensonovy Rakety jsme se rozhodli uspořádat soutěž „Rail Nation: Navrhni svou lokomotivu“!

 

Soutěž Rail Nation: Navrhni svou lokomotivu – podrobnosti

Datum: 20. dubna 2021 14:00 až 20. května 2021 14:00

Úkol: Komunita bude mít k dispozici šablonu vybrané lokomotivy z první epochy ve formátech JPG a PSD, které si může stáhnout. Vaším úkolem pak bude navržení designu dané lokomotivy pro 21. století.

Účastníci můžou využít kteroukoli z následujících metod:

 • Digitální metody – Malování, Photoshop apod.
 • Tradiční metody – pastelky, fixy, vodovky apod.
 • 3D modelování
 • Malování fyzického modelu

Cokoli, co vám vaše kreativita dovolí!

Příspěvky: Svůj návrh můžete zaslat na fórum Rail Nation nebo na Discord před koncem soutěže.

Výběr vítězů: Celkem budou vybráni tři vítězové z celé globální komunity Rail Nation (nikoli z lokálních domén). Community Management Team vybere tři nejlepší designy ze všech přihlášených a komunita pak bude v hlasování vybírat jejich pořadí (1., 2. a 3.)

Odměny:

Všichni účastníci dostanou bonusový kód na 5 losů!

 1. místo: 1 bonusová lokomotiva (současné nebo předchozí epochy, podle výběru hráče, kromě Primuse), 300 zlatých a 20 losů
 2. místo: 250 zlatých a 15 losů
 3. místo: 150 zlatých a 10 losů

Pravidla:

 • Zaslané návrhy musí být vaše vlastní a nesmí být výtvorem někoho jiného, s výjimkou členů rodiny (např. dětí).
 • Na všechny obrázky zaslané do soutěže se také vztahují pravidla chování komunity, takže vás prosíme, abyste neposílali žádné obrázky porušující tato pravidla.

 

Nezapomeňte, že všichni účastníci získají bonusový kód na pět losů. Nenechte si tuto šanci ujít!

Nasaďte si své inženýrské čepice a přetvořte tuto lokomotivu jako Raketu pro 21. století!

Poprvé na Fast Forward: Nová funkce!

 

Vážení hráči,

tento rok jsme se rozjeli už na začátku – po narozeninové oslavě, nové bonusové videolokomotivě a spuštění našeho oficiálního Discordu vám chceme představit další novinku, na kterou se můžete těšit! Vrací se scénář Fast Forward se zbrusu novou vzrušující funkcí!

 

 

 

Denní extra bonus

Scénář Fast Forward bude jako první server vůbec obsahovat jedinečnou funkci denního extra bonusu. Tato funkce je v současné době k dispozici pouze na serverech se scénářem Fast Forward, takže nepropásněte svou šanci ji zkusit!

Co je denní extra bonus?

Každý den ve 14:00 můžou hráči získat za 49 zlatých výběrem jedné ze 14 karet osobní 24hodinový bonus. Existuje 14 možných bonusů, které můžete získat, od zrychlení vlaků až po skvělou novou bonusovou lokomotivu Magnus, která je speciální 24hodinovou lokomotivou. 

Všechny bonusy jsou hodnotným a cenově výhodným způsobem zlepšení vaší hry – některé jsou výhodnější než jiné, v závislosti na tom, v jaké fázi hry je získáte.
Nelíbí se vám bonus, který máte v nabídce? Žádný problém! Za 5 zlatých si můžete vygenerovat nové karty. Ale pozor, s každým dalším vygenerováním nových karet se cena zdvojnásobí! Takže vybírejte moudře a nepřehánějte to!

Zde je kompletní seznam všech bonusů, které můžete získat:

 

 

Aktivace extra bonusu

Jakmile získáte bonus, máte na jeho aktivaci 72 hodin, jinak vyprší. Kromě toho si nemůžete vyzvednout nový bonus, dokud neaktivujete ten, který už máte. Pokud si to ale načasujete správně, můžete teoreticky mít 2 aktivní bonusy během 24 hodin! Pokud nechcete mít dva bonusy běžící ve stejnou dobu, nemusíte to dělat. Své bonusy si můžete aktivovat kdykoli chcete, dvojitý bonus je jen užitečnou možností pro hráče, kteří ji chtějí využít.
Pokud si aktivujete extra bonus z předchozího dne těsně před začátkem dalšího herního dne (14:00), tento bonus bude aktivní 24 hodin A ještě si k tomu můžete vybrat nový bonus nového herního dne a aktivovat ho také. Což znamená, že budete mít 2 bonusy zároveň! Pokud to uděláte se dvěma bonusy stejného typu, nesčítají se, ale ten první se prodlouží o 24 hodin.

Pokud chcete vyzkoušet nový extra bonus, připojte se na herní světy Fast Forward, které získají tuto funkci jako první. V budoucnosti můžeme tuto novinku aktivovat i na dalších herních světech. Nepropásněte svou příležitost být mezi prvními hráči, kteří si to můžou vyzkoušet! Přidejte se na herní světy Fast Forward začínající od 23. února 2021.

 

Komunitní akce Fast Forward Festival

Od 1. března 2021 bude na fóru a Discordu Rail Nation probíhat komunitní akce oslavující návrat Fast Forward.

Během Fast Forward Festivalu ukryjeme šest kufrů plných herních bonusů do mřížky o velikosti 12 x 12. Od 1. do 5. března budete mít jednu šanci vybrat si políčko, na kterém by podle vás mohl být ukrytý jeden z kufrů. Pokud uhádnete správné políčko, vyhrajete odměnu. Některé kufry lze vyhrát i vícekrát (různými hráči). Obecně je ale hádání políček založené na principu „kdo dřív přijde, ten dřív mele“, takže na nic nečekejte a začněte hádat co nejdříve.Pokud budete hrát na serveru se scénářem Fast Forward a potvrdíte to přiloženým screenshotem, můžete si vybrat 3 políčka navíc. 

Obsah kufrů s výhrami a počet jejich možných výher je následující:

1x Magnát: 200 zlatých, 5 losů, 5 poukazů na lokomotivy
2x Štěstí: 50 zlatých, 3 dny Plus účtu
3x Lokomotiva: 5 poukazů na koleje, 5 poukazů na lokomotivy
4x Loterie: 5 losů
5x Budova: 3 poukazy na levnější budovy
5x Záhada: náhodná cena (5 losů, 3 dny Plus účtu, 50 zlatých)

A jako extra bonus získá hráč, který uhodne nejvíce správných políček, titul Březnový průvodčí komunity a jeho jméno bude vyryto na trofej průvodčího komunity. Více informací o trofeji průvodčího komunity najdete na fóru.

Pokud se chcete zúčastnit komunitní akce Fast Forward Festival, můžete se připojit na fóru  nebo na Discordu.

 

 

Co je Fast Forward?

Fast Forward je v zásadě podobný scénáři Classic, ale běží 4x rychleji! Jelikož hra běží ve čtyřnásobné rychlosti, jedno herní kolo trvá 24 dní místo standardních 90 a hra je mnohem akčnější, protože se musíte neustále přizpůsobovat neustále se měnícímu prostředí a rychlému vývoji hry.

Dokážete se při využití stejné herní mechaniky, nástrojů a funkcí, které již znáte z klasických serverů, rozhodovat mnohem rychleji a reagovat na neustále se měnící požadavky?

Kdy začnou servery, na kterých budete moci hrát?

Servery se scénářem Fast Forward začnou od 23. února 2021 a jejich seznam najdete níže:

 

 

 

 

 

 

Rail Nation je nyní na Discordu !

Vážení hráči,

Rail Nation Discord je nyní aktivní a připravený na vaše připojení ke komunitě!

Připojte se hned a pojďte diskutovat.

Click here to join

 

 

abychom oslavili nedávné spuštění našeho oficiálního Rail Nation Discordu, budeme během následujících čtyř týdnů rozdávat šťastným členům komunity Rail Nation různé herní odměny!

Například:

Losy
Poukazy na vlaky
Poukazy na koleje

A mnoho dalšího…

Pro účast a možnost získání výhry se připojte zde na oficiální Rail Nation Discord, otevřete si kanál #giveaway a zjistěte, kdy akce začne a jak můžete vyhrát.

Rozdávání dárků se bude konat každý týden od 22. února 2021 až do 22. března 2021.

Přidejte se na Discord hned teď, ať nic nepropásnete!

The Official Rail Nation Discord is Coming!

Vážení hráči,

s radostí vám oznamujeme, že brzo spustíme oficiální Rail Nation Discord! Bude veřejně dostupný od 15. února – odkaz bude zveřejněn na fóru, na Facebooku, na blogu i ve zprávách ve hře. Budete tak mít možnost přidat se k nám a začít diskutovat!

K čemu bude Discord využíván?

Chceme být s vámi, našimi hráči, více propojeni. Chceme slyšet vás, vaše náměty i nápady. Chceme s vámi lépe komunikovat, poskytovat aktualizace, sdílet naše plány a podělit se o podrobnosti týkající se naší práce na Rail Nation.
Ale to není všechno! Na rok 2021 plánujeme mnoho dalšího a nemůžeme se dočkat, až se s vámi o vše podělíme. Dárky, nový obsah, komunitní akce a odměny! Vše toto bude součástí Discordu a nechceme, abyste to propásli!

Co můžete od Discordu očekávat?

 • Fórum: Nejprve bychom rádi zdůraznili jedno: Discord není náhrada fóra. I nadále budeme pokračovat v odkazování na fórum a pokud budete mít stále zájem o používání fóra, nemáme v plánu ho zrušit. Pokud se nechcete připojovat na Discord, nemusíte.  Většinu toho, co tam budeme nabízet, najdete i na fóru.
  Občas budou ale některé funkce a obsah k dispozici exkluzivně jen na Discordu, např. rozdávání dárků, hlasové kanály a komunitní aktivity.
 • Jazyky: Stejně jako většina nových Discord serverů bude i tento zaměřen především na komunikaci v angličtině. Oznámení, aktualizace a akce budou v angličtině, stejně jako komunikace směrem ke komunitě. Jsme si ale plně vědomi toho, že mnozí z našich věrných hráčů neovládají angličtinu a tudíž by to pro ně mohlo být komplikovanější. Rádi bychom vás ujistili, že už na to myslíme a plánujeme přizpůsobit náš Discord server potřebám komunity. Pokud bude dostatečný zájem o dodatečnou podporu pro určitý region, můžeme tomu náš Discord server přizpůsobit. To znamená, že v průběhu času můžou přibývat regionální kanály věnované hráčům, kteří komunikují jiným jazykem než anglicky.
  Tým zodpovědný za komunitní management bude situaci sledovat a v případě potřeby implementuje změny.
 • Podpora: Discord server bude spravován týmem zodpovědným za komunitní management a za zákaznický servis. Co se týče podpory ohledně vašich dotazů a požadavků, na Discordu najdete různé užitečné funkce. Např. sekci věnovanou často kladeným otázkám (FAQ), changelogy a kanál pro pomoc – tam všude byste měli získat informace, které vám pomůžou s řešením vašich potíží. Je ale velmi důležité, abyste v případě, že odpověď na svou otázku nebo potíže nenajdete na Discordu, i nadále nahlašovali prostřednictvím systému ticketů. Tým komunitního managementu a zákaznické podpory bude Discord sledovat a v případě potřeby vás zkusí navést k relevantním informacím, ale pokud zrovna nebudou k dispozici, nebo nebudou moci vaše potíže vyřešit, pošlete prosím ticket.
 • Komunitní propagace: Některé kanály budou věnované propagaci snahy a činností zkušených a kreativních členů komunity. Zde můžete prezentovat své streamovací kanály, nápady, tutoriály, videa a další obsah, který by se podle vás mohl komunitě líbit. Budeme sledovat, co vše můžete nabídnout, a pokud uvidíme něco, co je pro hráče užitečné, pomůžeme vám s propagací. Plánujeme vám také poskytnout lepší platformu pro navrhování změn a novinek v Rail Nation. Jeden z kanálů bude věnován vašim návrhům a my z něj můžeme vaše nápady předávat Rail Nation týmu. Může se ale stát, že ne na všechny vaše návrhy odpovíme nebo je předáme Rail Nation týmu. V průběhu času tento proces budeme upravovat, abychom mohli vaše návrhy spravovat co nejlépe – v závislosti na tom, kolik návrhů a jak často je budeme dostávat.

Budoucnost komunikace v Rail Nation

V budoucnosti plánujeme zlepšit, jak, kdy a kde s vámi komunikujeme. Naším cílem je komunikovat s vámi pravidelně, poskytovat informace ve snadno srozumitelné podobě a na více platformách. Abychom to vše mohli udělat, máme spoustu skvělých plánů na další média a už se těšíme, až je s vámi budeme sdílet. Jakmile budeme připraveni oznámit další podrobnosti o těchto plánech, dáme vám vědět na fóru i na Discordu.
Chceme také zlepšit komunikaci s novými hráči a s těmi, kteří se chtějí naučit hrát hru. Doufáme, že komunitní diskuse na Discordu přirozeně propojí nové hráče s těmi zkušenými, kteří jim budou moci nabídnout různé rady a tipy, ale kromě toho máme také vlastní plány, jak v tomto ohledu pomoci. I zde platí, že až budeme mít podrobnější informace, podělíme se s vámi.
Na závěr bychom rádi řekli, že server na Discordu byl vytvořen pro vás, komunitu Rail Nation. Je určen především k tomu, abyste se mohli spojit se spoluhráči, kteří milují tuto hru stejně jako vy. Je jen na vás, jaké prostředí nám pomůžete na Discordu vytvořit tím, že ho budete používat, zapojovat se do hovorů a sdílet svá přání na novinky nebo změny.

Discord server bude spuštěn velmi brzo a všichni už se těšíme na to, že navážeme lepší spojení a budeme s vámi moci sdílet naše plány pro budoucnost!

Uvidíme se na Discordu!

DippyNikki – Community Communication Manager

Naše plány pro nadcházející měsíce

Vážení hráči,

tento velmi neobvyklý rok se pomalu blíží ke svému konci, ale my jsme ještě neskončili! Ještě stále na nás čekají spousty skvělých akcí a už také chystáme plány na příští rok.

Podívejte se, co vás čeká!

 

Platform X: Working Class Heroes – druhé kolo

Jak už jsme oznámili v minulém příspěvku na blogu o Platform X, všechny herní světy budou restartovány. Díky tomu budete mít šanci zdokonalit svou strategii na druhý pokus, nebo pokud jste propásli první kolo, budete mít příležitost si vyzkoušet tento jedinečný scénář. Data restartu serverů najdete ZDE.

 

Zimní speciál

Je pro vás letos těžké dostat se do sváteční zimní nálady? Žádné starosti, jsme tu pro vás! Zimní speciál se vrací, aby vám opět přinesl zajímavou výzvu a samozřejmě také spoustu malých odměn!

Nevíte, co je zimní speciál? Více informací si o něm můžete přečíst ZDE a bude to vysvětleno i ve hře.

Zimní speciál poběží od 10. do 18. prosince. Kompletní seznam všech herních světů, na kterých poběží, najdete ZDE.

 

Rail Nation: Origin Journey

 

Na začátku příštího roku se také vrátí Origin Journey. Už uplynula nějaká doba od posledního kola a mnoho z vás se po tomto scénáři ptá. Teď s radostí oznamujeme, že tento speciální server opět spustíme v lednu/únoru 2021 v 1x rychlosti.
Nevíte, co je Origin Journey? Zjistíte to ZDE. Přesná data budou oznámena už brzy.

 

…a mnoho dalšího!

 

Kromě událostí zmíněných výše se děje i mnoho dalšího!
V našem herním týmu brzy přivítáme několik nových členů. Pracujeme na nové funkci v obchodu a zlepšujeme odměny za přehrávání videí na nádraží. Kromě toho jsme také začali pracovat na vylepšení mobilní verze Rail Nation a také pracujeme na konceptu pro druhou epizodu Platform X… a to také není všechno! Zůstaňte na příjmu, ať vám neutečou žádné další budoucí novinky!

 

Váš Rail Nation Team

XXL aktualizace výkonu hry

 

Vážení hráči,

možná si pamatujete XXL aktualizaci v září, během níž jsme opravili asi 300 chyb. Když jsme oznamovali tuto aktualizaci, zmínili jsme také, že se dále zaměříme na výkon prohlížečové verze hry, tj. rychlost a časy načítání.

Nyní můžeme s radostí oznámit, že se tato práce Rail Nation teamu skvěle vyplatila. Dokázali jsme implementovat užitečná vylepšení v podobě optimalizace různých částí hry. Zatímco některé funkce hry byly vylepšeny jen lehce, u ostatních se nám podařilo drasticky zkrátit doby načítání, což nám umožní učinit váš zážitek z hraní Rail Nation mnohem plynulejší. Naše měření ukázala, že celkový výkon hry se zlepšil v průměru o 24 %!

Například jsme zkrátili průměrnou dobu načítání pro okno asociace o 45 % a dobu načítání obrazovky s nákupem vlaku o 40 %, což je oproti předchozím dobám načítání výrazný pokrok.

Jde o velký krok správným směrem a my už jsme zvědaví na vaši zpětnou vazbu, jakmile bude tato aktualizace výkonu nahrána. Jako vždy je plán aktualizací rozdělen do několika fází: Rollout Plan

 

Po dokončení aktualizace je naším dalším cílem mobilní verze Rail Nation. Jakmile budeme mít více informací o našich pokrocích, dáme vám vědět.

Mějte se krásně a zůstaňte zdraví!

Váš Rail Nation Team

Public Performance Test on the PTR

We need you!
Following the bugs, we have now moved on to tackling the performance issues. What does that mean? We want a smooth game experience with windows that open quickly and also achieve a decent speed when scrolling and moving on the map. We have therefore developed a number of changes and improvements that are waiting for you to put to the test. To get as many comparative measurements as possible, we are hoping for broad support on one of our public test servers. And because we don’t want you to come away empty-handed, we’ve devised a little PTR event for you all.

 • If you haven’t already done so, register on the PTR server HERE
 • When the event starts on 10 November 2020, log into PTR1 Speedy (WARNING: the OLD version WITHOUT the improvements will be found here).
 • After the first half of the second day, an update will be added that contains the changes and improvements, allowing you to marvel at the new performance on the second half of the second day and on the third day.
 • For us, it’s important that you play on the server in the way you normally do as well as open plenty of windows.
 • If you reach 3500 prestige in the three days and complete the survey at the end of it, you can pick up 500 Gold, which you can collect on a live server of your choice.

We look forward to your support. Now crank open those windows in Rail Nation!

Your Rail Nation QA Team

Nová dimenze čeká: Platform X!

Vážení hráči,

čeká na vás nová dimenze! Platform X je portál do alternativních světů, kde platí nová pravidla, staré zvyky jsou zpochybňovány a je potřeba vymýšlet nové strategie.
Zbrusu nové funkce a alternativní vyvážení hry přináší zbrusu nový zážitek z Rail Nation, který vyžaduje nové herní styly. Malé změny s velkým dopadem!

Perfektní pro ty z vás, kteří chtějí vyzkoušet něco nového nebo jiného, i pro zvědavé a přizpůsobivé dobrodruhy a stratégy!

První dimenzi, do které vás portál Platform X přenese, nazýváme takto:

Working Class Heroes

V této první epizodě Platform X je odměněna tvrdá práce pro podniky a všechny ostatní. Zásobování podniků a neúnavná spolupráce na rozvoji měst se vyplácí!

Co to konkrétně znamená? Zde je přehled funkcí:

Prestiž za dodávky do podniků

 • Jakmile se podnik rozšíří na další úroveň, všichni hráči, kteří do něj dodávali suroviny, získají prestiž.

Prestiž za zvýšení úrovně města

 • Prestiž za dodávky do měst se již neuděluje denně, ale pouze ve chvíli, kdy město dosáhne nové úrovně.
 • Prestiž je přidělena za všechno zboží, bez ohledu na to, jestli vypadlo nebo ne.

Nový způsob výpočtu aktivních hráčů

 • Soutěže mezi městy se stanou intenzivnějšími díky vylepšené metodě výpočtu aktivních hráčů.
 • Mezi aktivní hráče, kteří ovlivňují spotřebu města, se budou počítat pouze hráči, kteří to město skutečně zásobují.

Změněný závěr hry

 • Pro všechny metropole nyní platí, že počet surovin, který je nutné dodat během závěru hry, je založen na metropoli s nejvyšší úrovní města.

Kromě toho na vás čeká i další nový úspěch, za nějž získáte cenné kariérní body, které vám umožní vylepšit kariérní lokomotivu. Zajisti si tento speciální úspěch Platform X dosažením alespoň 20 000 prestiže v této epizodě!

Na rozdíl od ostatních speciálních scénářů nepoběží první epizoda Platform X jen v jednom herním kole, ale ve dvou. První kolo začne na konci října a druhé krátce po jeho konci v prosinci. Tímto způsobem můžete optimalizovat své strategie založené na zkušenostech z prvního kola, nebo se můžete zúčastnit jen jednoho ze dvou kol, pokud vám data úplně nevyhovují.
Zde je přehled nových herních světů:

Jste zvědaví?

ZDE můžete klást otázky o nejlepší strategii v první epizodě Platform X, dokázat v komunitní akci, že máte vše, co je na toto dobrodružství potřeba, a získat nějaké zlaté pro Platform X – Working Class Heroes!

My už se opravdu těšíme, a doufáme, že vy také!
Váš Rail Nation Team

 

 

XXL update přichází!

Vážení hráči,

je to tady! Blíží se nejrozsáhlejší aktualizace s opravami chyb v historii Rail Nation.

Před několika měsíci jsme úspěšně přepnuli Rail Nation do HTML5, čímž jsme zajistili budoucnost hry, a teď je čas na vylepšení a nastavení vyšších standardů.
Dlouho očekávaná obří aktualizace plná oprav chyb je konečně tady! Všechna práce během posledních týdnů a měsíců se vyplatila.

Tato aktualizace obsahuje více než 300 oprav chyb ve hře!

Tyto opravy jsou také doplněny množstvím různých vylepšení jako například lepší výkon, přepracovaný chat a plynulejší pohyb po mapě. Oprav je příliš mnoho na to, abychom je zde všechny vypsali, ale tento obrázek vám poskytne základní přehled:

Kompletní changelog najdete ZDE a brzy už také uvidíte všechny změny sami ve hře. Data aktualizací serverů jsou následující:

 • 15. září: DE-1, DE-107, DE-201, RU-2, RU-103, RU-204
 • 17. září: servery na doménách DE a RU (s výjimkou serverů, které čekají na restart nebo na nich běží finále)
 • 23. a 24. září: všechny zbývající herní světy

 

Opravdu se na tuto aktualizaci těšíme a rádi bychom ještě jednou poděkovali všem hráčům, kteří nám pomohli – ať už neúnavným nahlašováním bugů nebo pilným testováním na PTR.
Touto aktualizací ale naše práce nekončí! Poté, co jsme se zaměřili především na opravy chyb, chceme strávit nějaký čas také zlepšením výkonu hry. Sem patří věci jako rychlost hry nebo doba načítání oken ve hře.

Abychom oslavili největší aktualizaci v historii Rail Nation, připravili jsme pro vás všechny také malý dáreček:

Použijte bonusový kód* „XXL-UPDATE“ a získejte Plus účet na 3 dny zdarma.

Příjemnou zábavu!

Váš Rail Nation Team

 

* Kód lze použít jednou na účtu. Platí od 14. září do 31. října. Kód lze uplatnit jen v prohlížeči a aplikaci pro Android. Na zařízeních Apple to není možné.

Otázky a odpovědi

Nebylo by lepší nečekat tak dlouho a vylepšovat hru průběžně pomocí menších aktualizací?

To je náš obvyklý přístup, ale v tomto případě bylo nutné provést větší změny v pozadí, abychom vůbec zvládli vyřešit tolik oprav chyb.

 

Přihlásil jsem se poprvé po aktualizaci do hry a doba načítání je delší než předtím. Neměl by výkon být lepší?

Nemějte starosti, toto je normální chování. Po aktualizaci se data uložená v prohlížeči (v mezipaměti) stanou neaktuálními. To znamená, že prohlížeč musí mezipaměť obnovit a načíst nová data, což může vést k delším dobám načítání při provádění určitých akcí poprvé po aktualizaci. Toto chování může bohužel zkazit první dojem, ale po chvíli hraní hry se to vyřeší.
Mimochodem, tohle chování se netýká jen této aktualizace, ale platí obecně pro všechny aktualizace Rail Nation. Mezipaměť se obnovuje automaticky. Nemusíte ji mazat ručně.

 

Našel jsem chybu. Bude také někdy opravena?

Žádné strachy, tohle není poslední aktualizace. Technická kvalita je pro nás i nadále důležitá. Nahlaste prosím chybu se všemi podrobnostmi na fóru a my se o ni postaráme!

 

Zmínili jste další vylepšení výkonu hry. Kdy je můžeme očekávat?

To v tuto chvíli nedokážeme říct úplně přesně, ale určitě to nebude trvat tak dlouho jako tato aktualizace. Už nyní zkoumáme cesty a způsoby, jak implementovat další vylepšení. Pokud pro váš budeme mít jakékoli zajímavé informace předtím, než k aktualizaci dojde, najdete je na fóru.

 

V changelogu je méně než 300 položek. Neříkali jste náhodou, že update obsahuje více než 300 oprav?

Abychom poskytli lepší přehled, shrnuli jsme různé drobnější opravy do jednotlivých bodů, které můžou zahrnovat celkem až 40 bugů.

 

Masters Prestige Event

Komunitní akce: Lov prestiže!

Ať už budete hrát Allstars či Rising Stars, po finále bude na prvním místě žebříčku jednotlivců jen jeden jediný hráč. Ale stejně jako v celé hře, i v Masters najdete více než jen tento jeden cíl. Letos chceme odměnit i ty, kteří se nenechají odradit nabitou konkurencí a vydají ze sebe to nejlepší.
Během letošního Masters jsme tak připravili speciální výzvu spočívající v dosažení určitého počtu prestiže. Jak ve finále Allstars, tak i na světě Rising Stars najdete ve hře tři úkoly s různými úrovněmi obtížnosti a různými odměnami.

Ve finále Allstars je potřeba v žebříčku jednotlivců dosáhnout následujícího počtu prestiže:

 • Střední: 300 000 prestiže
 • Obtížný: 400 000 prestiže
 • Hardcore: 500 000 prestiže

 

Jelikož na herním světě Rising Stars hrají méně zkušení hráči, minimální cíle jsou o něco nižší:

 • Střední: 200 000 prestiže
 • Obtížný: 300 000 prestiže
 • Hardcore: 400 000 prestiže

Na obou herních světech můžete vyhrát následující odměny:

 • Střední: úspěch Hrdina komunity (bronzový)
 • Obtížný: úspěch Hrdina komunity (stříbrný)
 • Hardcore: úspěch Hrdina komunity (zlatý) + 20 dní Plus účtu (převoditelné na libovolný herní svět)

 

Žádný z těchto úkolů není jednoduchý a všechny vyžadují určitou aktivitu a strategii. Jsou to ale také cíle, kterých hráči často dosahují i bez nákupů zlatých či nadměrného sledování videí!

Hodně štěstí!

Váš Rail Nation Team

Rail Nation Masters 3

Největší soutěž roku

Je to tady – třetí kolo Masters začíná! Zahraj si na tomto turnaji proti hráčům z celého světa a bojuj o vítězství, prestiž a odměny! Ukaž své schopnosti – ať už jako osamělý vlk, nebo se svou asociací. Čekají na tebe odměny v podobě kariérních úspěchů, zlatých, slávy a další.

 

Stejně jako loni opět proběhnou dva samostatné turnaje: Allstars pro zkušené hráče se 2 a více hvězdami a Rising Stars pro všechny ostatní, kteří nechtějí propásnout soutěž!

Zde je stručný přehled nejdůležitějších informací:

 • Rising Stars je jeden herní svět s limitem 3500 hráčů. Herní kolo začíná 31. srpna.
 • Allstars je rozdělen do kvalifikačního kola, které začíná 28. srpna, a finále, které začne 23. října.
 • Kvalifikační servery pro Allstars budou celkem tři, každý z nich s limitem 2500 hráčů. V případě potřeby bude spuštěn i čtvrtý herní svět.
 • 2500 nejlepších hráčů z kvalifikačních světů Allstars se dostane do finále, tzn. 833 nejlepších hráčů z každého ze tří kvalifikačních světů (2500 vydělíme počtem herních světů).
 • Kromě toho se také kvalifikují všichni členové 10 NEJLEPŠÍCH asociací z každého kvalifikačního světa Allstars.
 • Všechny herní světy se budou hrát v klasickém scénáři s dvojnásobnou rychlostí.
 • Registrace na herní svět se spustí 24 hodin před začátkem.
 • Herní světy jsou mezinárodní, takže jsou k dispozici a povolené všechny jazyky.

Na vítěze žebříčku jednotlivců i asociací čekají hodnotné ceny v podobě až 10 000 zlatých a jedinečných kariérních úspěchů.

Všechny podrobnosti, podmínky účasti, informace o cenách, často kladené otázky, vysvětlení kvalifikačních kol, data a mnoho dalšího najdete na informační stránce v lobby.

Clash! je zpátky!

Společně s Masters se vrací i Clash! Ať už se budete účastnit Masters, nebo ne, Clash! je tu pro každého. Pokud nevíte, co je Clash! – jde o minihru, která se hraje v lobby. V ní vyzvete dva soupeře na trojúhelníkové mapě. Veďte vlaky od podniku k podniku, sbírejte zboží a ničte trasy svých soupeřů. Kdo jako první úspěšně sebere deset kusů zboží, vyhrává. Přesná pravidla najdete na stránce Clash! Kromě toho se také můžete s hrou seznámit během tréninkové fáze před začátkem. Tréninková fáze začne 27. srpna.
Oproti loňskému roku bude letos v Clash! možné vyhrát zlaté.

 

Komunitní akce: Lov prestiže!

Ať už budete hrát Allstars či Rising Stars, po finále bude na prvním místě žebříčku jednotlivců jen jeden jediný hráč. Ale stejně jako v celé hře, i v Masters najdete více než jen tento jeden cíl. Letos chceme odměnit i ty, kteří se nenechají odradit nabitou konkurencí a vydají ze sebe to nejlepší.
Během letošního Masters jsme tak připravili speciální výzvu spočívající v dosažení určitého počtu prestiže. Jak ve finále Allstars, tak i na světě Rising Stars najdete ve hře tři úkoly s různými úrovněmi obtížnosti a různými odměnami.

Ve finále Allstars je potřeba v žebříčku jednotlivců dosáhnout následujícího počtu prestiže:

 • Střední: 300 000 prestiže
 • Obtížný: 400 000 prestiže
 • Hardcore: 500 000 prestiže

 

Jelikož na herním světě Rising Stars hrají méně zkušení hráči, minimální cíle jsou o něco nižší:

 • Střední: 200 000 prestiže
 • Obtížný: 300 000 prestiže
 • Hardcore: 400 000 prestiže

Na obou herních světech můžete vyhrát následující odměny:

 • Střední: úspěch Hrdina komunity (bronzový)
 • Obtížný: úspěch Hrdina komunity (stříbrný)
 • Hardcore: úspěch Hrdina komunity (zlatý) + 20 dní Plus účtu (převoditelné na libovolný herní svět)

 

Žádný z těchto úkolů není jednoduchý a všechny vyžadují určitou aktivitu a strategii. Jsou to ale také cíle, kterých hráči často dosahují i bez nákupů zlatých či nadměrného sledování videí!

Zda se rozhodnete tuto výzvu přijmout, je jen na vás. Pro nás bylo důležité dát těm, kteří se snaží během Masters podat co nejlepší výkon, šanci získat další odměnu a mít i jiné cíle než jen vítězství v žebříčku jednotlivců.

Příjemnou zábavu při lovu prestiže! Těšíme se, až uvidíme vaše úspěchy na herních světech Masters!

Nezáleží na tom, jestli jste protřelí veteráni nebo nováčci, Masters 3 nabízí něco pro každého. Všichni, kdo hledají nějakou výzvu, budou ve svém živlu – ať už na herních světech, v Clash! nebo při lovu prestiže.

Hodně štěstí!

Váš Rail Nation Team

Fast Forward!

Vážení hráči,

s radostí vám oznamujeme, že se blíží třetí kolo Fast Forward, našeho 4x rychlejšího serveru!
Po neuvěřitelné popularitě prvních dvou kol a nemálo požadavcích na jeho návrat jsme se rozhodli, že spustíme další kolo 29. a 31. července!
Během těchto dvou dnů začnou následující servery Fast Forward:

Pokud se chcete letos zúčastnit Masters, nemusíte mít strach! Fast Forward skončí chvíli před začátkem Masters.

Během prvních dvou kol Fast Forward jsme zjistili, že vyvážení hry zcela neodpovídá vysoké rychlosti.
Využili jsme příležitosti k úpravě a vylepšení některých výpočtů pro Fast Forward.

 • Prestiž, kterou hráči získávali za transporty do měst, byla příliš vysoká. Proto jsme ji snížili o 12,5 %.
 • Kromě toho bylo ve hře také příliš mnoho peněz, což narušovalo ekonomický cyklus. Abychom zvýšili vzácnost peněz jako suroviny, snížili jsme základní cenu za dodávky zboží o 12,5 %. To se vztahuje na dodávky zboží do měst i do podniků. Příjem za sbírání šotoušů byl snížen o stejné procento.
 • U bonusu za přihlášení jsme zkrátili čas na získání velkého bonusu ze 14 dní na 12. Jelikož jedno kolo Fast Forward trvá 24 dní, všichni hráči budou mít šanci získat velký bonus dvakrát.

Doufáme, že si užijete mnoho zábavy i ve třetím kole Fast Forward.

Váš Rail Nation Team

Masters 3 Allstars začíná 28. Srpna 2020. Aby jste se mohli zúčastnit, potřebujete nejméně 2 hvězdy
Ještě nemáte dvě hvězdy? Dokončete nejbližší kolo v top 100 a získejte vstupenku na Masters 3 Allstars

Letní hry Rail Nation

Vážení hráči,

Když bylo letos zrušeno mnoho globálních akcí a sportovních soutěží, přemýšleli jsme, jak bychom vám to mohli vynahradit bezkontaktní akcí pro každého. A naše odpověď zní:

Letní hry Rail Nation!

Letní hry začnou 7. července a pokud hrajete Rail Nation, zúčastníte se automaticky! Tedy, alespoň pasivně. Pokud chcete vyhrát, budete se muset trochu snažit.
Do 28. července můžete soutěžit v pěti různých disciplínách proti všem ostatním hráčům na vašem herním světě. Disciplíny jsou:

Sprint
Dosáhni nejvyššího zisku za jednu přepravu zboží.

Běh
Dosáhni nejvyššího hodinového zisku s vlaky.

Maraton
Uskutečni co nejvíce přeprav. V tomto případě se přeprava zboží s víceslotovou lokomotivou započítá víckrát: X slotů = X přeprav.

Všeuměl
Uspěj v nejvíce soutěžích. Úspěch nemusí nutně znamenat umístění na prvním místě. Znamená to jen, že musíte co nejvíckrát dokončit soutěž. Soutěže měst se nepočítají.

Týmová spolupráce
Pomoz své asociaci co nejčastěji získat osobnost.

 

Cena

V každé kategorii na každém herním světě tři nejlepší hráči získají následující odměnu:

 1. místo: úspěch Hrdina komunity (zlatý)
 2. místo: úspěch Hrdina komunity (stříbrný)
 3. místo: úspěch Hrdina komunity (bronzový)

 

Pravidla

 • Můžete se zúčastnit na libovolném herním světě a na kolika herních světech jen budete chtít. Cenu ale můžete získat jen na jednom serveru. Pokud budete mít nárok na cenu na více serverech, získáte ji jen tam, kde máte nárok na nejvíce cen (bez ohledu na to, které to jsou). Na ostatních herních světech budete v žebříčku ignorováni.
 • Na jednom herním světě můžete vyhrát ve více disciplínách.
 • Pokud bude váš herní svět restartován v době od 7. do 28. července, do této akce se započítává pouze druhé kolo, nikoliv to první.
 • Do této události se nemusíte registrovat.
 • Letní hry končí 28. července ve 14:00. Váš konečný výsledek bude spočítán v tuto dobu. Z technických důvodů může dojít ke zpoždění v řádu několika vteřin či minut.
 • Pokud váš herní svět běžel ještě před začátkem Letních her, všechny úspěchy dosažené do té doby JSOU ZAHRNUTY do konečného výsledku. Takže pokud už máte nějaké vyhrané soutěže na herním světě, budou se započítávat do celkového počtu vyhraných soutěží na konci Letních her.

 

Váš Rail Nation Team

Letní plány v Rail Nation

Vážení hráči,

rádi bychom se s vámi podělili o naše plány pro Rail Nation na nadcházející měsíce. Zde je stručné shrnutí těch hlavních bodů:

 • 7. července začnou Letní hry Rail Nation – komunitní akce pro všechny herní světy.
 • Hned poté, 29. a 31. července začne další kolo Fast Forward.
 • A krátce po skončení Fast Forward, 28. srpna, spustíme třetí kolo Rail Nation Masters. Společně s Masters se uskuteční také turnaj v Clash!
 • Naším aktuálním cílem ve vývoji hry je zlepšení technické kvality hry.
 • To znamená, že ostatní větší projekty budou prozatím pozastaveny, včetně nového scénáře „Orient Express“. V tuto chvíli se omezíme na herní obsah, který nevyžaduje tolik práce.

Je možné, že dojde ke změnám, ale pro nás je důležité poskytnout vám informace nyní, abyste si dokázali naplánovat, kterých akcí se zúčastníte. Podrobnější informace ke každé z těchto akcí budou následovat v dalších příspěvcích na blogu.

Letní hry Rail Nation

Vzhledem k tomu, že letošní jedinečná sportovní událost v Tokiu byla odložena na příští rok, spouštíme na všech herních světech naši vlastní verzi – samozřejmě s disciplínami přizpůsobenými Rail Nation. Více informací se dozvíte na blogu 6. července.

Fast Forward 3

Po velké popularitě předchozích dvou kol jsme hledali vhodný čas, kdy vám během tohoto léta nabídnout třetí kolo zábavy ve vysokém tempu Fast Forward. Rozhodli jsme se pro data 29. a 31. července. Více informací opět najdete v samostatném blogovém příspěvku.

Masters 3 a Clash!

Hned po konci Fast Forward vstoupí do třetího kola i největší turnaj roku. Letos opět nabídneme herní světy Rising Star pro méně zkušené hráče a Allstar (včetně kvalifikačního serveru) pro profíky. A stejně jako loni, i letos se jako alternativní turnaj uskuteční Clash!

Technická kvalita herního obsahu

Ještě důležitější než tyto akce je technická kvalita hry. Některá vylepšení již byla implementována v pozadí. Například jsme na začátku letošního roku pravidelně čelili potížím s tzv. load balancery (vyrovnávače zátěže) na našich herních světech. Tyto potíže se nám podařilo vyřešit před několika měsíci. Další novou technickou změnou je například nový obchod se zlatými. Zde nám zastaralá technologie občas způsobovala potíže a omezovala další rozvoj. Tato kapitola je nyní uzavřena. Kromě toho jsme také rozšířili náš tým vývojářů a vytvořili novou pozici technického ředitele, který nám pomůže organizovat technický vývoj hry.

Vývoj je v tuto chvíli zaměřen na velkou aktualizaci pro HTML5, která vyřeší řadu chyb a zjednoduší vývoj v budoucnosti.
Technická kvalita hry je základem všeho, co v Rail Nation děláme. To je právě ten důvod, proč jsme odložili větší projekty jako Orient Express na později, abychom se nyní mohli zaměřit právě na to, na čem v tuto chvíli záleží nejvíc, tj. na technickou kvalitu. Rozumíme ale i tomu, že mnoho hráčů chce větší různorodost. Z tohoto důvodu nebudeme aspekt různorodosti opomíjet úplně a i nadále vám budeme nabízet různé akce. Na jedné straně to znamená oblíbené akce, jako např. Masters, Fast Forward či Origin Journey. A na druhou stranu máme i nápady, které nám umožní trochu upravit speciální herní světy a výrazně tak změnit hru. Více vám prozradíme někdy příště!

Zatím na viděnou!

Váš Rail Nation Team

 

American Dream Challenge!

Vážení hráči,

hlavní myšlenkou amerického snu je tvrdá práce na cestě k úspěchu, která často obnáší i soutěžení s ostatními, kteří se snaží o totéž.

Po přepracování našeho scénáře USA a jeho přejmenování na „American Dream“ jsme přemýšleli nad nějakou speciální výzvou, která by vám umožnila prožít americký sen v Rail Nation. Můžete samozřejmě zkusit vyhrát server, ať už sami, se svým městem nebo asociací, ale chtěli jsme vám k tomu přidat další výzvu, v níž se můžete dostat na vrchol a získat skutečně jedinečnou odměnu!

 

Ve zkratce: vaším úkolem je vyhrát co nejvíce soutěží. Pokud vyhrajete, získáte nejen nějaké zlaté, ale také naši zbrusu novou produkční řadu:

legendární lokomotivu „Big Boy“, pravděpodobně nejslavnější americkou parní lokomotivu! Toto bude jediná možnost získat tuto jedinečnou produkční řadu zdarma! Nebude možné ji koupit za 75 zlatých nebo poukaz. Nepropásněte svou šanci!

Scénář American Dream není jen o sólovém soutěžení, velkou roli zde hraje i týmový boj proti druhé frakci a vedení té vaší k vítězství.

A proto jsme k této výzvě přidali dvě speciální pravidla.

 1. Východ versus Západ

Na každém herním světě American Dream může tuto odměnu vyhrát celkem 20 hráčů. Ale záleží i na tom, za jakou stranu hrajete. Východ nebo Západ? Pokud vaše frakce prohraje, musíte být v soutěži mezi prvními pěti hráči, abyste získali odměnu. Pokud budete hrát za vítěznou stranu, stačí být mezi prvními patnácti hráči.

 

 1. Pomáhejte sdílením

I přesto, že budete soupeřit s ostatními hráči, můžete zároveň pomoci svým přátelům. Když se registrujete do American Dream Challenge, můžete jmenovat až pět přátel, kteří v případě vaší výhry také získají odměnu, pokud hrají na stejném serveru! Vytvoříte tým s přáteli a vyjmenujete se navzájem? Nebo se domluvíte a vyjmenujete co nejvíce hráčů, aby měli také šanci získat produkční řadu Big Boy? Vaše volba! Tak či tak, pokud vyhrajete, vaši přátelé (nebo možná náhodný spoluhráč?) určitě ocení, že jste si na ně vzpomněli.

 

Zní to zajímavě? Tady si přečtete, co je potřeba udělat a zvážit:

 • Pokud se chcete zúčastnit American Dream Challenge, registrujte se ZDE.
 • Registrace budou uzavřeny 3. července 2020.
 • Odměnou je produkční řada „Big Boy“ a 150 zlatých.
 • Zahrnuty budou pouze kompletní a platné registrace.
 • Vaším úkolem v této výzvě je vyhrát co nejvíce soutěží. Budete soutěžit pouze proti hráčům, kteří se také registrují do této události. Neregistrovaní hráči nebudou počítáni do top 15 / top 5 a nemůžou vyhrát odměnu.
 • Pokud budete hrát za vítěznou stranu, musíte být v top 15 mezi hráči ze své frakce. Pokud budete hrát za poraženou stranu, musíte být v top 5 mezi hráči ze své frakce.
 • Musíte vyhrát alespoň jednu soutěž, abyste měli nárok na odměnu.
 • Do výzvy se můžete registrovat jen jednou a zúčastnit se jen na jednom serveru.
 • Při registraci můžete vyjmenovat až pět dalších hráčů. Pokud budete mezi vítězi soutěže na svém serveru, získají odměnu také, pokud hrají na stejném serveru.
 • Odměna bude připsána na účet během 30 dní po skončení herního světa.
 • Dejte si pozor na to, abyste své jméno i jména svých přátel napsali správně. V úvahu budou brána pouze správně napsaná a existující uživatelská jména.

 

 

Nechť vyhrají ti nejlepší – a jejich přátelé!

 

Tvůj Rail Nation Team

Adamova obchodní cesta

Vážení hráči,

abychom mohli společně s vámi oslavit přejmenování scénáře USA na „American Dream“, připravili jsme pro vás všechny speciální komunitní akci. Můžete v ní vyhrát nový úspěch „Hrdina komunity“ ve stříbrné verzi a k tomu také exkluzivní trička Rail Nation – American Dream. Chce to jen trochu intuice a fištrónu.

Pomozte Adamovi rozjet to v USA a prožít americký sen!

Další informace najdete ZDE.

 

A to není všechno! Příští týden, až začnou první servery s novým designem, najdete zde na blogu další akci, v níž budete moci vyhrát exkluzivní ceny. Nezapomeňte to tu sledovat!

Tvůj Rail Nation Team

Rail Nation – American Dream

Scénář USA se brzy přejmenuje na Rail Nation – American Dream. Nový název, nový design, známá hra!

Staňte se úspěšnými manažery v zemi nekonečných možností v Rail Nation – American Dream a podpořte jednu ze dvou soupeřících frakcí ve velké bitvě mezi Východem a Západem! Čeká na vás 150 vlaků z celého světa včetně 30 skutečných amerických vlaků. V tomto scénáři se vše točí jen kolem dodávek zboží, nejsou zde žádní cestující. Objevte 50 skutečných měst a zažijte svůj vlastní úspěšný americký sen!

 

Co na vás čeká na nových serverech?

 

Více trofejí!

 Pokud na jednom ze serverů American Dream získáte více než 50 000 prestiže, získáte nový úspěch „Americký magnát“.

 

Vylepšení závěru hry

Provedli jsme různé úpravy, které mají za úkol zvýšit napětí v závěru hry. Frakce, jejíž metropole vyhraje finále, získá nyní 5000 bodů místo dosavadních 2000 bodů. A hráči, kteří patří k vítězné frakci, nyní dostanou na konci hry 20 000 prestiže – dosud to bylo 10 000 prestiže. Také byly sníženy bonusy k prestiži za dobytí města ze 100 % na 50 %.

 

Na co dalšího se můžete těšit?

 

Zúčastněte se dvou komunitních událostí a získejte skvělé ceny, jako třeba produkční řadu „Big Boy“, nebo jedinečná trička v novém stylu Rail Nation – American Dream!
Více informací poskytneme v příštím článku na blogu.

 

Začátky serverů

Kdy bude Rail Nation – American Dream spuštěn? Podívejte se zde:

Fast Forward – 2. kolo

Jsme tu pro vás. Zatímco svět venku stojí, my vám chceme i nadále poskytovat zábavu a rozptýlení pro chvíle, kdy musíte sedět doma a máte jen omezený kontakt s ostatními.

Během posledních týdnů jsme od vás obdrželi spoustu pozitivních reakcí na herní světy Fast Forward se čtyřnásobnou rychlostí. Původně jsme neplánovali, že je budeme restartovat hned po skončení. Ale díky vašim nadšeným reakcím a současné situaci jsme se rozhodli, že 11. dubna spustíme druhé kolo serverů Fast Forward – budou to naše herní světy #zůstaňdoma.

Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo ještě nehrál Fast Forward, nyní máte šanci zažít tento jedinečný 4x speed server. Pokud jste se již zúčastnili prvního kola, můžete to využít k optimalizaci své taktiky.

Samozřejmě vás nenecháme začít s prázdnýma rukama. Použitím kódu FAST-FORWARD-2 na libovolném serveru Fast Forward získáte zdarma balíček v hodnotě 10 €. Tento balíček obsahuje:

 • 100 zlatých
 • 14 dní Plus účtu
 • 1 poukaz na vylepšení bonusové lokomotivy
 • 10 poukazů na mechanika
 • 10 poukazů na zrychlení

 

 • Kód je platný pouze na herních světech Fast Forward 2
 • Kód lze použít do 30. dubna 2020
 • Kód lze použít pouze jednou na účtu
 • Kód lze uplatnit pouze v prohlížeči a mobilní aplikaci pro Android, nelze uplatnit na zařízeních Apple

Pro ty z vás, kteří jsou soutěživí, máme tentokrát speciální výzvu: 10 nejlepších hráčů z každého serveru Fast Forward 2 získá zlatou verzi našeho zbrusu nového úspěchu Hrdina komunity a vítěz serveru získá dokonce platinovou verzi.

Vzhledem k tomu, že druhé kolo Fast Forward nebylo plánované a je spontánní reakcí na současnou pandemii koronaviru, bohužel nebylo možné aktivovat předregistraci. Doufáme, že druhé kolo Fast Forward vám přinese radost v této neobvyklé době.

Restarty serverů najdete zde:

 

Otázky a odpovědi

Proč některé herní světy chybí?

Je to proto, že některé světy měly poměrně málo hráčů. I přesto, že tato čísla samotná jsou v pořádku, druhé kolo má obvykle méně hráčů, takže by to vedlo k natolik nízkému počtu hráčů, že by to mohlo negativně ovlivnit hru.

Nezpomalí se tím vaše práce na přechodu na HTML5?

Ne. Když jsme přemýšleli, jakým způsobem vám poskytnout zábavu během koronavirové pandemie bez zbytečného zatížení našich vývojářů, vybrali jsme právě Fast Forward, protože opakování této akce nevyžaduje žádný vývoj ani testování. To je také důvod, proč Fast Forward stále poběží ve Flashi. Jen tak není nutné testovat další verzi hry a naši vývojáři se tak můžou plně soustředit na HTML5.

Co když bude druhé kolo ještě populárnější a na herní světy se zaregistruje příliš mnoho hráčů?

Všechny naše herní světy mají limit 10 000 registrací, abychom zamezili přeplnění měst a problémům s výkonem. Pokud by druhé kolo Fast Forward přilákalo příliš mnoho hráčů, budeme připraveni spustit další mezinárodní herní svět.

Moje země nebo jazyk není mezi oznámenými herními světy. Znamená to, že nemůžu hrát Fast Forward?

Ne. Na mezinárodních herních světech jsou k dispozici všechny jazyky. Pro komunikaci s ostatními hráči z celého světa doporučujeme angličtinu, ale vítáme i všechny ostatní jazyky. Respektujte prosím, že tam bude mnoho hráčů z různých koutů světa a každý má zcela jiné jazykové schopnosti. Ne každý bude schopen komunikovat ve vašem jazyce nebo v angličtině. Buďte prosím slušní a ohleduplní i v případě, že komunikace bude náročnější. To je obzvláště důležité právě v této době, kdy mnoho lidí prochází náročným obdobím.

Update na HTML5 je zde!

Vážení hráči,

s radostí oznamujeme, že brzy dosáhneme velkého milníku v historii Rail Nation: přepnutí z Flashe do HTML5!
Kompletní přepnutí na HTML5 zajišťuje budoucnost Rail Nation a také nám umožňuje zaměřit se na tuto verzi hry místo toho, abychom pokračovali ve vývoji hry ve dvou verzích (Flash a HTML5) současně.

Rádi bychom poděkovali všem hráčům, kteří nám v uplynulých týdnech a měsících pomáhali s testováním této důležité změny. Samozřejmě budeme pokračovat i v práci na opravách chyb a problémů ve hře.

Během vývoje HTML5 jsme také dokázali opravit mnoho chyb a přidat do hry nějaké změny a vylepšení,  namátkou třeba zvýšení kapacity muzea, vyrovnávací změny u pamětihodností nebo vylepšený design kolejí.

Přesný plán update pro jednotlivé servery a kompletní changelog najdete ZDE.

Stejně jako během minulých dvou týdnů, kdy byla verze v HTML5 na prvních dvou serverech, se nyní zaměříme především na poskytování častých aktualizací a rychlé opravy chyb ve hře.

Je pro nás také důležité (obzvláště v této neobvyklé době) poskytnout vám co nejvíce zábavy, ale zároveň neodpoutávat pozornost našich vývojářů od jejich hlavního cíle: co nejvyšší kvality hry.
Více si o našich plánech přečtete v příštím příspěvku na blogu.

Zůstaňte na příjmu!

Váš Rail Nation Team

Corona and Rail Nation: Take Care

Dear players,

with the Corona pandemic spreading in all parts of the world and more and more countries closing borders, cancelling public events or even imposing a curfew, we all have to adapt to this new reality and take care of ourselves and each other. This pandemic touches most of our lives in some way and we hope you stay healthy and wish you and your loved ones a quick recovery if you are already affected.

As gamers, we all share a hobby that is luckily not affected by the Corona pandemic. In these unusual times where we might have to spend a long time at home, games are a form of entertainment that remains available and we are still able to keep up the social contacts to our online friends. With people having to stay at home, boredom and loneliness can become a challenge for many people and games can help to reduce those problems.

This is why, after the rapid spread of  the virus and the lock down in Italy, we wanted to support our Italian players who have to stay at home right now and sent them a bonus code for 500 gold and 14 days of Plus Account last Friday.

Now, a few days later, the situation has changed and more countries will face similar situations as Italy.

This is why we decided to expand this initiative to everyone and hope that this makes the lives of all players at least a little bit easier.
Starting immediately, you can use the bonus code „TAKE-CARE“ to receive 500 Gold and 14 days of Plus Account on one game world of your choice.

Here are the details:

 • Bonuscode: TAKE-CARE
 • Yes, upper case spelling and the „-„ are important.
 • When you copy the code, please make sure to check you didn’t also copy an empty space…or just type it manually
 • The code can only be used in the browser and on Android devices.
 • The code can only be used once per account, i.e. on only one game world per player
 • The code is valid until the 30th of June 2020.
 • The code needs to be entered in the shop, as seen here:

We hope you all take care and we wish you all the best in these troubled times.

Your Rail Nation Team

 

PS: Due to doing this rather quickly, this blog post is currently not available in any other languages. Our apologies for that.

Rail Nation – Fast Forward: Zažijte nový 4x speed!

Připadají vám běžné herní světy příliš dlouhé? Ani express servery pro vás nejsou dostatečně rychlé? Tak právě pro vás máme ještě rychlejší alternativu!

Na našich dosud nevídaných 4x speed serverech se scénářem Classic si můžete zahrát nejrychlejší kolo Rail Nation všech dob. První epochu dohrajete za pouhé čtyři dny, bonusy můžete vybírat v mnohem kratších intervalech, soutěže se konají každou hodinu a půl a závěr hry začíná už po 24 dnech! Chcete si zahrát rychlé kolo Rail Nation, než vyrazíte na dovolenou? Toužíte po krátkém, ale intenzivním herním kole s již známou hrou, ale zbrusu novou rychlostí? A co tak získání nových úspěchů? Žádný problém!
Tohle všechno a ještě mnoho dalšího na vás čeká na herních světech Fast Forward, kde je rychlost vyšponována na 400 %! Nebude čas se nudit!

Fast Forward dorazí 9. března a během týdne budou spuštěny následující herní světy:

Play Rail  Nation now!

 

Otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá herní kolo 4x speedu?

Jelikož každá epocha trvá jen čtyři dny, bude celé herní kolo v závislosti na délce závěru hry trvat zhruba 26 dní!

Počkat! Čtyři dny na epochu ale nejsou ve skutečnosti čtyřikrát rychlejší!

Máte pravdu, nenachytali jsme vás. Přísně vzato je server 3,5x rychlejší a my jsme to zaokrouhlili. Ale 3,5x speed nezní moc dobře. Čistý 4x speed by ale znamenal, že každá druhá změna epochy by probíhala uprostřed noci.

Poběží herní světy Fast Forward trvale?

Ne. Každý herní svět této události poběží jen jednou.

V březnu zrovna nemám čas. Vrátí se Fast Forward někdy v budoucnu?

To teď s jistotou nedokážeme říct. Stejně jako u ostatních speciálních událostí i zde existuje šance, že v budoucnu proběhne druhé kolo.

Naše plány pro Rail Nation v roce 2020

Vážení hráči,

u příležitosti našich sedmých narozenin bychom vám rádi poskytli exkluzivní náhled na některé (!) z novinek, které plánujeme pro Rail Nation v roce 2020.
Už nějakou dobu pracujeme na velmi důležité technické změně:

Převedení Rail Nation z Flashe do HTML5!

Tento převod je obrovským projektem, na kterém už nějakou dobu pracujeme a doufáme, že bude dokončen co nejdříve v tomto roce. Nejprve dojde k převodu v prohlížečové verzi, následovat pak budou aplikace pro Android a iOS. Jakmile bude tento krok dokončen, budou se naši vývojáři moci věnovat dalším věcem – například jednomu z našich klíčových cílů pro rok 2020:

Udržovací aktualizace produktu!

Jakmile dokončíme převod na HTML5, plánujeme využít získaný čas a zdroje k poskytování více aktualizací, oprav chyb, drobných funkcí a vylepšení během celého roku. Na jednu stranu bychom rádi implementovali několik věcí, které už máme na seznamu dlouhou dobu. A na druhou stranu bychom rádi i vyhověli častým žádostem z komunity.

Masters 3 a další!

Loni bylo Masters 2 velmi populární a padlo mnoho rekordů, včetně nejkratšího závěru hry vůbec či nejvyššího procenta hráčů, kteří byli aktivní během celého herního kola.
V první polovině roku tak spustíme třetí kolo Masters, které bude pokračovat v podobném formátu. Máte ještě čas získat hvězdy pro herní svět Allstars!

Samozřejmě jsme si vědomi i toho, že herní světy Masters nejsou pro každého, takže samozřejmě nabídneme i alternativní program s Clash! stejně jako loni.

A bude toho ještě více! Kromě Masters 3 můžeme také spouštět speciální scénáře na omezenou dobu. Další podrobnosti budou následovat v průběhu roku!

A pokud vám to ještě nestačí, můžete se těšit i na následující:

 Nový scénář „Orient Express“!

Zatímco náš poslední scénář Origin Journey byl navržen spíše pro hráče, kteří preferují známý způsob hry v novém prostředí, Orient Express přinese úplně nové strategie a příležitosti!
Zatím ještě nemáme žádné datum, ale předběžně cílíme na konec letošního roku. Budeme vás průběžně informovat a přinášet další informace o novém scénáři!

A to by prozatím mohlo stačit. Postupně zde na blogu budeme sdílet další informace o všech těchto událostech. Nezapomeňte to tu sledovat!

Už se na průběh letošního roku velmi těšíme a doufáme, že vy také!
Váš Rail Nation Team

 

Nezapomeňte použít narozeninový bonusový kód LUCKY-NUMBER-7

Lucky Number 7 – Všechno nejlepší k narozeninám, Rail Nation

Vážení hráči,

je čas na dárky, protože v Rail Nation se blíží oslavy sedmých narozenin!
Už se těšíme na oslavu tohoto výročí a jsme vděční za všechny hráče, kteří s námi zůstali nebo se k nám přidali během minulých 7 let!
A to je důvod, proč chceme obdarovat i lidi, kteří toto všechno umožnili – vás!
Co vše pro vás plánujeme:

 • V den našich narozenin, 28. ledna, aktivujeme speciální kód obsahující dárky pro všechny hráče, kteří kód použijí do 29. února. Kód zveřejníme na fóru, Facebooku a blogu a rozešleme ho e-mailem.
 • Kromě toho také 28. ledna zveřejníme naše plány pro letošní rok na našem blogu. Chystáme pár vzrušujících věcí a už se nemůžeme dočkat, až se s vámi podělíme.
 • Pokud se vám nechce čekat tak dlouho, nabídneme vám také na naší facebookové stránce 7 malých výzev jako odpočet do hlavního narozeninového dne. Během těchto výzev můžete vyhrát další ceny. 7 předmětů pro 7 hráčů během 7 dní! Výzvy začínají právě dnes!

Nezáleží na tom, jestli jste veteráni, kteří už s námi hrají léta, nebo noví členové Rail Nation rodiny, narozeniny chceme oslavit s vámi všemi! Zajímaly by nás i vaše příběhy. Jak a kdy jste začali hrát Rail Nation? Jaká je ta nejlepší věc, kterou jste zde během této doby zažili? Dejte nám vědět na fóru nebo zde v komentářích!

Tvůj Rail Nation Team

Zimní speciál 2019

Vážení hráči,

v letošním roce budeme opět s potěšením v Rail Nation rozdávat nějakou tu zimní radost. Zimní speciál je zpátky!

Zimní speciál bude aktivován na všech vhodných serverech po dobu 8 dní od 12. prosince 2019 14:00. Hra v podstatě funguje stejným způsobem jako loni. Loňský příspěvek na blogu s více informacemi si můžete přečíst ZDE.

A pro všechny, kteří do toho chtějí rovnou skočit: stejně jako loni můžete vyhrát řadu odměn a také speciální body (diamanty).

Ti, kteří se zúčastnili loni, si možná pamatují, že někteří hráči využili systém a pomocí spolupráce, taktiky a nespaní si dokázali vydělat obrovská množství diamantů. To jsme neočekávali a způsobilo to řadu problémů. Tyto potíže byly nyní opraveny a i přesto, že schopnosti a monitorování cen jsou stále důležité, již není možné je využít až do takové míry.

Letos jsme se opět pokusili najít dobu, kdy se bude zimního speciálu moci zúčastnit co nejvíce serverů. Také jsme chtěli mít jistotu, že regiony s jen několika servery nebudou vyloučeny. Kromě toho také pracujeme na řešení, které by nám u podobných akcí do budoucna umožnilo nabídnout náhradní termíny. Vzhledem k tomu, že naši vývojáři mají plné ruce práce s přechodem na HTML5 a musí se také připravit na obvyklé aktualizace s opravami chyb a vylepšeními v příštím roce, nebylo bohužel možné vyvinout a využít tuto možnost už letos. Pokud se nemůžete zimního speciálu zúčastnit na svém obvyklém serveru, doporučujeme vám zahrát si na jiném. Jen tak nepropásnete veškerou zábavu s diamanty!

 

Otázky a odpovědi:

Jaké jsou vyrovnávací změny (oproti loňsku)?

 • Nyní není možné vlastnit více než 100 jednotek od každé suroviny nebo překročit tento limit přímým nákupem. Je to ale stále možné s balíčky a náhodnými odměnami.
 • Ceny surovin se nyní mění mnohem pomaleji.
 • Při prodeji surovin je účtován poplatek 1 mince.
 • Aby bylo zajištěno, že vyhrávání není závislé na náhodě, byla počáteční hodnota mincí v balíčku mincí snížena o 25 %.

Pokud i tak dokážeme získat hodně diamantů, můžeme si je nechat?

Jasně!

Nerozumím, o co v téhle události jde. Co mám dělat?

Podrobné vysvětlení události najdete ZDE. A kromě toho bude událost ještě jednou vysvětlena ve hře, jakmile bude aktivována.

Musím se toho účastnit?

Ne. I když je událost k dispozici na většině serverů, můžete ji klidně ignorovat, pokud nechcete hrát, nebo pro vás odměny nejsou zajímavé a chcete prostě jen dál hrát Rail Nation.

Na kterých serverech bude událost probíhat?

Kompletní seznam serverů, na kterých bude událost aktivní/neaktivní, najdete ZDE.

Co mám dělat, když zimní speciál není k dispozici na mém serveru?

Pokud se chcete zúčastnit, doporučujeme přesun na jiný server, kde bude událost aktivní. Seznam serverů s aktivním zimním speciálem najdete ZDE. Jednoduše si tam najděte server, který je pro vás nejzajímavější.

Kdy zimní speciál skončí?

Skončí přesně po osmi dnech, tzn. 20. prosince 2019 ve 14:00.

Zimní speciál právě začal a na zimním trhu se mi ukazuje špatný počet diamantů. Co mám dělat?

Problém by měl zmizet po opětovném načtení hry.

Splnil(a) jsem podmínky úkolu, ale vypadá to, že se nepočítají? Jak to?

Možná jste začali úkol ve špatnou dobu. Nezapomeňte, že vidíte i úkoly pro následující den. To vám umožní se připravit dopředu. Nicméně úkoly samotné můžete plnit až když jsou skutečně aktivní.

Ještě není 12. prosince a už vidím novou budovu na svém nádraží. Byla událost přesunuta?

Ne, nemějte obavy. Zimní trh je potřeba teprve postavit, což trvá několik dní (pokud server nezačal během těchto několika dní). Zimní speciál jako takový ale začne 12. prosince, jak bylo oznámeno.

HTML5 – aktuální stav

Vážení hráči,

rádi bychom vám poskytli nějaké novinky o aktuálním stavu přechodu hry na HTML5.

Pro ty z vás, kteří o tom nic neví: přecházíme z Flashe na HTML5, protože příští rok skončí podpora Flashe.
Před nějakou dobou jsme již na krátkou chvíli přepnuli všechny ruské a německé herní světy do HTML5. Během této doby jsme zaznamenali, že ačkoli pro většinu hráčů byla hra plynulá, u několika hráčů se objevily výrazné problémy s výkonem v nové verzi hry. Z toho důvodu jsme se rozhodli vrátit hru zpátky do Flashe, abychom mohli verzi v HTML5 doladit.

Dnes jsme uprostřed tohoto procesu a rádi bychom vám vysvětlili, co vše je v tom zahrnuto. Chybová hlášení, která jsme dostávali při předchozím testování, nás nevedla k jedné konkrétní příčině, šlo o obecné potíže s výkonem.

Naštěstí se nám podařilo identifikovat oblast s velkým potenciálem pro vylepšení výkonu: prvky uživatelského rozhraní.
V současné době to funguje tak, že při změně či přesunutí prvku v uživatelském rozhraní vyžadují procesy v pozadí kompletní přepočítání. Je potřeba přepočítat i další prvky uživatelského rozhraní, které jsou s původním prvkem nějak spojeny. Tím pak vzniká dominový efekt, protože k těmto prvkům jsou napojeny zase další prvky, které je potřeba také přepočítat.
Tento řetězec zbytečně komplikovaných výpočtů dokáže využít prakticky celou kapacitu procesoru pro panel v prohlížeči, což pak vede k problémům s pamětí a tím vznikají potíže s výkonem.

Naši vývojáři momentálně pracují na změně výpočtů u těchto prvků uživatelského rozhraní. Zjednodušeně řečeno: pokud se změní jeden prvek uživatelského rozhraní, zkontroluje, které další prvky je potřeba přepočítat, místo toho, aby rovnou spustil řetězec výpočtů u všeho.
Přepracování těchto výpočtů je poměrně komplexní proces, ale myslíme si, že to za tu námahu stojí. Nedokážeme vám ještě říct, kdy přesně budeme hotoví, ale chtěli jsme vám prozatím alespoň podat nějaké informace ohledně toho, na čem přesně nyní v souvislosti s HTML5 pracujeme.

 

Už se těšíme na vstup do nové epochy Rail Nation a jakmile budeme mít další informace, podělíme se o ně s vámi.

 

Váš Rail Nation Team

Zrychlený podzim: Origin Journey poprvé jako express server  

Rail Nation – Origin Journey se vrací na koleje!

Tentokrát jako express server na základě četných žádostí fanoušků zrychlených serverů mezi vámi. Konečně budete moci zažít speciální scénář na mapě Německa, Rakouska a Švýcarska v dvojnásobné rychlosti!

Spravujte ekonomiku tří zemí v srdci Evropy a rozvíjejte své železniční impérium.

Užijte si známou hru na alternativní mapě a přepravujte regionální zboží, jako například švýcarské hodinky, německé pivo či rakouské dorty.

A když už je řeč o speciálních funkcích…

 

Každý hráč, který se registruje na toto herní kolo Rail Nation – Origin Journey v první epoše, získá jako exkluzivní dárek speciální vlak:

produkční řada Alstom Coradia iLint bude odemčena zdarma! Kromě toho, že jde o první vlak na světě, který je poháněný vodíkem, je to také vlak, který cestuje výhradně po Německu a byl vyroben ve spolupráci s Německým střediskem pro letectví a kosmonautiku. 

A navíc od druhého dne první epochy získá každý hráč další bonusy za přihlášení, jako např. poukazy či losy, které umožní každému odstartovat na tomto speciálním serveru co nejvyšší rychlostí.

 

Pokud jste propásli první kolo Rail Nation – Origin Journey, podrobnější informace o tomto speciálním scénáři najdete ZDE. Přečtete si je, abyste dokázali rychle nastoupit a užít si jízdu v tomto expresním scénáři, který kombinuje známou klasickou hru s novým kabátem.

 

Tentokrát bude Rail Nation – Origin Journey spuštěno na těchto serverech:

 

Těšíme se na závodění na kolejích v plné rychlosti – i s tebou!

 

Tvůj Rail Nation Team

 

 

je čas na klasiku

Vážení hráči,

s radostí vám představujeme dvě dechberoucí produkční řady!

Šinkansen série 0 – klasická produkční řada pro Atena

 

Rádi bychom vám představili novou produkční řadu pro Atena z 5. epochy: Šinkansen série 0. Je to mistrovské dílo japonského inženýrství a skutečná klasika japonské železniční historie. Tento vlak byl vyráběn v Japonsku v letech 1963 až 1986. V té době dosahoval v běžném provozu rychlosti 220 km/h. Nyní je maximální provozní rychlost nejmodernějších šinkansenů 320 km/h.

Koleje sítě Šinkansen jsou zcela oddělené od běžných vlakových linek. Tím pádem nejsou šinkanseny ovlivněny pomalejšími osobními nebo nákladními vlaky.

 

NS20 Camel – Hypnos v prostornější variantě

Druhou novou produkční řadou je NS20 Camel, kterou najdete u vlaku Hypnos ze 4. epochy. Byl to jedinečný vlak využívaný pouze předsednictvem nizozemských drah.  Jméno „Velbloud“ získal právě díky svému zvláštnímu vzhledu. Kabiny strojvedoucího jsou umístěny ve dvou hrbech na střeše, což cestujícím umožňuje panoramatický výhled dopředu i dozadu, zatímco strojvedoucí sedí nad nimi.  Tento stárnoucí model byl v aktivním provozu v Nizozemsku až do června 2019 a nyní je k dispozici pro všechny hráče v Rail Nation.

 

Líbí se ti nové vlaky? Šinkansen získáš zdarma, pokud se přihlásíš na libovolný herní svět Rail Nation po 25. září 2019.

Velbloud bude k dispozici od 28. září 2019. Oba vlaky jsou k dispozici zdarma pouze do 6. října 2019, tak je nepropásni!

 

Tvůj Rail Nation Team

Rail Nation Masters 2

Největší soutěž roku

 

Vítej na závodní dráze! Rail Nation Masters je vrcholný turnaj, v němž nejlepší hráči Rail Nation z celého světa soutěží o skvělé ceny a skutečné trofeje. Turnaj se hraje na vícejazyčných herních světech se scénářem Classic Express, což znamená, že jde o klasický scénář s dvojnásobnou rychlostí. Jak to funguje? Abychom zajistili, že si každý hráč najde svoje, připravili jsme letos širokou nabídku herních možností.

 

Mezinárodní šampionát a blyštivé trofeje

V Masters 2: Allstars má každý hráč se dvěma a více hvězdami možnost předvést se na jednom ze tří kvalifikačních herních světů, které začnou 30.8.2019. Pokud to nebude stačit, budou spuštěny další dva herní světy. Do finále se kvalifikuje 2500 nejlepších hráčů plus hráči z 10 nejlepších asociací, kteří se neumístili mezi prvními 2500 hráči.

Finále začne hned po skončení kvalifikačních serverů, 25.10.2019. I zde budou hráči bojovat o vítězství ve scénáři Classic Express. Na konci získají nejlepší hráči a asociace velké množství zlatých, členové nejlepší asociace získají skutečné medaile a vítěz bude odměněn originální trofejí Rail Nation.

Ale to není všechno! Všichni hráči se můžou zúčastnit Masters 2: Rising Stars, a to i v případě, že mají jen jednu hvězdu, nebo dokonce žádnou. V tomto případě se bude soutěž odehrávat rovnou, bez kvalifikačních serverů. Server začne 13.9.2019. Kdo dřív přijde, ten dřív mele: registrace na tomto serveru budou omezeny na maximálně 3500 hráčů (might be changed, depending on demand). I tento herní svět bude vícejazyčný a se scénářem Classic Express. Vítězové také získají medaile a originální trofej.

 

Komunitní výzvy a nové kolo Clash!

Kromě soutěžních herních světů Masters 2 čekají na všechny hráče také komunitní výzvy.

Ale ještě vám neprozradíme všechny podrobnosti. Jediné, co můžeme říct, je toto: vítězové těchto výzev se můžou těšit na hodnotné bonusy – nejen pro Masters 2: Allstars a Rising Stars, ale i pro všechny ostatní herní světy Rail Nation. Můžeme vám také slíbit, že překonání těchto záludných výzev vám jistě zamotá hlavy! Je to tak hlavně pro ty nejbystřejší z vás!

Více informací o komunitních výzvách najdete ZDE.

Také se vrací Rail Nation Clash! Od 30.8.2019 do 3.10.2019 opět budete moci soutěžit proti sobě navzájem v závodech tří hráčů. Stejně jako minule budete čelit dvěma protivníkům na trojúhelníkové mapě. Veďte vlaky od podniku k podniku, sbírejte zboží a ničte trasy svých soupeřů. Kdo jako první úspěšně sebere deset kusů zboží, vyhrává. I zde můžete získat jedinečné úspěchy a vítěz turnaje získá skutečnou trofej Rail Nation.
Clash! má speciální plán – podívejte se ZDE.

Zábava, vzrušení a šance získat korunu nejlepšího hráče Rail Nation na celém světě. V Rail Nation Masters 2 je pro každého něco!

Všechny podrobnosti, podmínky účasti, informace o cenách, často kladené otázky, vysvětlení kvalifikačních kol, data a mnoho dalšího najdete na informační stránce v lobby.