Zimní speciál 2019

Vážení hráči,

v letošním roce budeme opět s potěšením v Rail Nation rozdávat nějakou tu zimní radost. Zimní speciál je zpátky!

Zimní speciál bude aktivován na všech vhodných serverech po dobu 8 dní od 12. prosince 2019 14:00. Hra v podstatě funguje stejným způsobem jako loni. Loňský příspěvek na blogu s více informacemi si můžete přečíst ZDE.

A pro všechny, kteří do toho chtějí rovnou skočit: stejně jako loni můžete vyhrát řadu odměn a také speciální body (diamanty).

Ti, kteří se zúčastnili loni, si možná pamatují, že někteří hráči využili systém a pomocí spolupráce, taktiky a nespaní si dokázali vydělat obrovská množství diamantů. To jsme neočekávali a způsobilo to řadu problémů. Tyto potíže byly nyní opraveny a i přesto, že schopnosti a monitorování cen jsou stále důležité, již není možné je využít až do takové míry.

Letos jsme se opět pokusili najít dobu, kdy se bude zimního speciálu moci zúčastnit co nejvíce serverů. Také jsme chtěli mít jistotu, že regiony s jen několika servery nebudou vyloučeny. Kromě toho také pracujeme na řešení, které by nám u podobných akcí do budoucna umožnilo nabídnout náhradní termíny. Vzhledem k tomu, že naši vývojáři mají plné ruce práce s přechodem na HTML5 a musí se také připravit na obvyklé aktualizace s opravami chyb a vylepšeními v příštím roce, nebylo bohužel možné vyvinout a využít tuto možnost už letos. Pokud se nemůžete zimního speciálu zúčastnit na svém obvyklém serveru, doporučujeme vám zahrát si na jiném. Jen tak nepropásnete veškerou zábavu s diamanty!

 

Otázky a odpovědi:

Jaké jsou vyrovnávací změny (oproti loňsku)?

 • Nyní není možné vlastnit více než 100 jednotek od každé suroviny nebo překročit tento limit přímým nákupem. Je to ale stále možné s balíčky a náhodnými odměnami.
 • Ceny surovin se nyní mění mnohem pomaleji.
 • Při prodeji surovin je účtován poplatek 1 mince.
 • Aby bylo zajištěno, že vyhrávání není závislé na náhodě, byla počáteční hodnota mincí v balíčku mincí snížena o 25 %.

Pokud i tak dokážeme získat hodně diamantů, můžeme si je nechat?

Jasně!

Nerozumím, o co v téhle události jde. Co mám dělat?

Podrobné vysvětlení události najdete ZDE. A kromě toho bude událost ještě jednou vysvětlena ve hře, jakmile bude aktivována.

Musím se toho účastnit?

Ne. I když je událost k dispozici na většině serverů, můžete ji klidně ignorovat, pokud nechcete hrát, nebo pro vás odměny nejsou zajímavé a chcete prostě jen dál hrát Rail Nation.

Na kterých serverech bude událost probíhat?

Kompletní seznam serverů, na kterých bude událost aktivní/neaktivní, najdete ZDE.

Co mám dělat, když zimní speciál není k dispozici na mém serveru?

Pokud se chcete zúčastnit, doporučujeme přesun na jiný server, kde bude událost aktivní. Seznam serverů s aktivním zimním speciálem najdete ZDE. Jednoduše si tam najděte server, který je pro vás nejzajímavější.

Kdy zimní speciál skončí?

Skončí přesně po osmi dnech, tzn. 20. prosince 2019 ve 14:00.

Zimní speciál právě začal a na zimním trhu se mi ukazuje špatný počet diamantů. Co mám dělat?

Problém by měl zmizet po opětovném načtení hry.

Splnil(a) jsem podmínky úkolu, ale vypadá to, že se nepočítají? Jak to?

Možná jste začali úkol ve špatnou dobu. Nezapomeňte, že vidíte i úkoly pro následující den. To vám umožní se připravit dopředu. Nicméně úkoly samotné můžete plnit až když jsou skutečně aktivní.

Ještě není 12. prosince a už vidím novou budovu na svém nádraží. Byla událost přesunuta?

Ne, nemějte obavy. Zimní trh je potřeba teprve postavit, což trvá několik dní (pokud server nezačal během těchto několika dní). Zimní speciál jako takový ale začne 12. prosince, jak bylo oznámeno.

35 thoughts on “Zimní speciál 2019

 1. Hallo MaxeliX,
  ich vermute du meinst die Karrierepunkte? Diese wurden inzwischen gutgeschrieben.
  Viele Grüße
  Skadi

 2. I’ve been waiting on this since last year and was happy to have it return. Can we have an Easter event, and a midsummer event? Do we have to wait another year?

 3. Wann bekommt man die Preise? Hätte gerne meine 1000 Punkte für die KLok 🙂

 4. How do we redeem our diamonds for career engine points? I supposedly earned 500 points but I don’t see them on the homepage/career engine tech points?

 5. Hallo Chuck Norris Ace,

  auf dem Bahnhof findest du noch ein paar Tage lang den Wintermarkt. Dort wird die die Rangliste vom aktuellen Winter-Event angezeigt.

  Viele Grüße
  Skadi

 6. Hallo Carsten Kleister,

  auf dem Bahnhof findest du noch ein paar Tage lang den Wintermarkt. Dort wird dir die Rangliste vom aktuellen Winter-Event angezeigt. Zusätzlich findest du in der Lobby bei Karriere -> Profil noch eine Anzeige aller Diamanten, die du in diesem und im Event vom letzten Jahr erhalten hast.

  Viele Grüße
  Skadi

 7. I completed the last daily quest in the allotted time and on the correct day (today 45 minutes before the event finished) but it did not allocate it. I then connected to another city but it did not allocate that one either. This has meant I was unable to complete my latest round to get further prizes.

  This is now 2 years running that the Winter event has not allocated the last daily quest prize.

 8. was passiert mit den Diamanten nach dem Winter Event die man besitzt.

 9. Hallo janetti,

  die Diamanten bekommst du automatisch, wenn du den Parcours absolvierst. Sie verstecken sich ab und zu per Zufall hinter den einzelnen Feldern und in jedem Bonuslos sind mindestens 3 Diamanten enthalten.

  Viele Grüße
  Skadi

 10. Hey Bruce, what a nice comment! We are very happy to hear you found the fascinating world of Rail Nation! See you on the rails!

 11. wie bekomme ich denn die diamanten ? sonnst komme ich ja nicht weiter

 12. Der Wetti mit Passa wird nicht anerkannt.
  Unter Heute steht: Tag 3

  VG febrok

 13. Just recently found Rail Nation on the internet. Life hasn’t been the same since, lol. Just when I thought to myself how great this game is, along comes the Winter Event. Wow! For sure this Winter Event is just icing on the cake. For sure there is going to be a cherry to put on top somewhere, it’s finding it first. Cherries, Diamonds, it’s all the same, haha. The very best to all and I look forward to spending a lot of time laying track and making friends this winter. Cheers.

 14. Зачем вы сделали такой рынок? Кому он нужен? Цены стоят на месте. ОТВРАТИТЕЛЬНО!

 15. Hallo Helsing,

  mit den Diamanten steigt auch die Stufe deines Wintermarktes auf dem Bahnhofsgelände. Mit jeder Stufe des Marktes, erhälst du mehr Wintertaler bei den Event-Quests. Des Weiteren bestimmen sie deinen Rang in der Event-Rangliste.

  Viele Grüße
  Skadi

 16. Guten Abend
  Server De-18 ist im Endspiel. Dauert ja knapp 2 Tage. Muss ich mich auf einem anderen Server anmelden um das Winterspiel zu beenden?

 17. Is this going to be able to be played on the mobile phone platform?

 18. Definition of exploit

  1 Make full use of and derive benefit from (a resource)
  1.1 Use (a situation or person) in an unfair or selfish way.
  1.2 Benefit unfairly from the work of (someone), typically by overworking or underpaying them.

  Exploit has a negative connotation to me.

  Like any other aspect of the game, the programmers make a system and the players find ways to operate within that system to maximize benefit (1), but these are not unfair (1.1 & 1.2) because they are available to everyone.

  Instead of writing about how players created „problems“, why don’t you admit the system was designed with an inadvertent hole in it?

 19. You all should have been here when players tried pulling all Required Goods at once. Those first rounds took 3 days to complete. Sleep, who sleeps in real life?

  Good luck

 20. Hallo Rockerfarm,

  hier die Antworten auf deine Fragen:
  1. Die Berechnung erfolgt im Hintergrund, abhängig vom Verhältnis Käufe/Verkäufe. Hier wurde das Balancing in der Hinsicht verändert, dass sich die Preise nun langsamer verändern. Wie viele Einkäufe man für eine Preissteigerung benötigt, kann man also nicht pauschal sagen, dafür ist die Berechnung auch zu komplex.
  2. Richtig, bei jedem Verkauf fällt pro Resource eine Gebühr von 1 Taler an.
  3. Nein, hier gibt es keine Änderung, die Pakete behalten ihren ursprünglichen Preis: 20, 30 und 40 Wintertaler
  4. Nein, für die Preisberechnung zählen nur direkte Käufe/Verkäufe.

  Ich hoffe die Antworten helfen dir weiter.

  Viele Grüße
  Skadi

 21. Hallo Idhren,

  danke für den Hinweis. Auch auf DE-105 Grand Canyon findet das Winter-Event statt. Der Server fehlte in der Liste, ist aber jetzt nachgetragen.

  Viele Grüße
  Skadi

 22. Ich habe ein paar Fragen bezüglich des Events:
  1. Was heißt Preisveränderungen erfolgen deutlich langsamer, heisst das, dass die Zeit bis zur NB länger bemessen ist oder wie viele Ressourcen gekauft werden müssen, wenn ja würde ich gerne wissen, um wie viel dieser Wert angehoben wird, im Optimalfall hätte ich gerne Einsicht in die Zahen^^ Die Frage ist eigentlich, wie viele Einkäufe man benötigt um eine Preissteigerung von zwei zu schaffen, denn selbst mit Absprache hatten wir das letztes Jahr meines Wissens nicht einmal.
  2. Die Gebühr von einem Taler bezieht sich vermutlich auf jede Ressource einzeln, richtig?
  3. Behalten die Pakete ihren ursprünglichen Preis, wie er letztes Jahr war bei oder wird es Änderungen geben?
  4. Zählen die in den Paketen erworbenen Gegenstände genauso in die Preisberechnung, wie die erworbenen/ abgestoßenen?

  LG
  Rocker

Napsat komentář