Update 4.13: Výkon, okno asociace, vyvážení a další

Vážení hráči,

nedávno jsme v článku o našich plánech na rok 2019 zmínili update na verzi 4.13 a s ním související změny. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně velký update zahrnující mnoho vylepšení, na která se těšíme, rádi bychom se na ně podívali zblízka.

Vylepšení výkonu a opravy chyb

Hlavní předností tohoto updatu jsou vylepšení výkonu. V první části blogu o letošních plánech jsme vám představili viditelná vylepšení v seznamu lokomotiv a vagónů. Posouvání v těchto seznamech je nyní mnohem plynulejší, FPS je vyšší a byla výrazně snížena zátěž operační paměti. Bylo přepracováno i uživatelské rozhraní seznamu vagónů, které také vede k lepšímu výkonu.

Ale nezastavili jsme se jen u toho. Věnovali jsme se i zjišťování, jak je výkon ovlivněn zobrazením mapy. To vedlo ke změně v načítání jednotlivých elementů na mapě jen v případě, že jsou umístěny na viditelné ploše. To také šetří operační paměť a zvyšuje výkon.

A navíc tento update samozřejmě obsahuje i mnoho oprav chyb. Napočítali jsme jich celkem 65! Mimo jiné jsme také vyřešili potíže při mazání témat na fóru asociace nebo odpovídání na soukromé zprávy.

Nové okno asociace

Spolupráce je velmi důležitým prvkem v Rail Nation, a s tím souvisí i asociace. Kompletně jsme přepracovali okno asociace, aby byly klíčové informace viditelnější a přístupnější na méně kliknutí. Kromě řady drobných vylepšení se na herních světech restartovaných po updatu objeví i nová možnost automatického přijímání nových členů. Asociace tak budou moct snadněji doplnit své řady a noví hráči najdou domov rychleji. Navíc je nyní také jednodušší přihlášení do asociace nebo přechod z jedné asociace do druhé.

Více informací o novém okně asociace najdete ZDE na fóru.

Vyrovnávací změny

Průběžně sledujeme anglické a německé fórum a čteme vaše komentáře. Po analýze dat a diskusích jsme se rozhodli implementovat nějaké změny ve vyvážení hry. Více podrobností si můžete přečíst ZDE v prvním blogu o našich letošních plánech.

Také jsme vzali v úvahu vaši zpětnou vazbu ohledně šotoušů a výrazně přepracovali jejich objevování. Objevují se méně často, ale jsou za ně větší odměny, takže celkové odměny jsou zhruba stejné, zatímco hledání šotoušů již není tak intenzivní. Dalším zdrojem frustrace pro vás často bylo dlouhé čekání na poslední nenalezené šotouše. Tento problém jsme nyní také vyřešili: jednak jsme zvýšili pravděpodobnost, že se objeví vzácný šotouš, a jednak jsme přidali systém, který zabrání nenalezení nových šotoušů po příliš dlouhou dobu.

Vylepšení hry

Tento update také obsahuje různá zlepšení, která se nehodí do jiných kategorií. Nejsou to opravy chyb, ale stejně tak je ani nelze nazvat zcela novými funkcemi či vyrovnávacími změnami. Ale koneckonců, kdo potřebuje kategorie? Update 4.13 zahrnuje následující vylepšení (většina z nich je jen pro nové herní světy):

 • V loterii jsou nyní vidět všechny ceny, což znamená, že vidíte i ceny, které ještě nejsou k dispozici, a spolu s tím vidíte, jakou úroveň loterie potřebujete k jejich získání (k dispozici hned po updatu).
 • Aby se vám lépe plánovalo, uvidíte nyní v aukci šest nadcházejících osobností místo dvou (jen nová herní kola).
 • Hráči s minimem prestiže již nejsou počítáni do spotřeby města a návozu v památce (k dispozici hned po updatu).
 • Ceny rozšíření sídla asociace byly sníženy zhruba o polovinu (jen nová herní kola).
 • Pokud již nemůžete v loterii vyhrát nějakou cenu kvůli dosažení limitu (např. 30 dní Plus účtu), jsou nyní náhradní finanční odměny výrazně vyšší (k dispozici hned po updatu).
 • Startovní bonus pro hráče začínající v pozdějších epochách bude vyšší (jen nová herní kola).

 

Další informace, např. kdy získají jednotlivé servery novou verzi, najdete na fóru.

Jsme potěšeni, že vám můžeme konečně přinést tento update a přejeme vám spoustu zábavy v nové verzi Rail Nation.

Váš Rail Nation Team

15 thoughts on “Update 4.13: Výkon, okno asociace, vyvážení a další

 1. Instead of all the „great improvements“ Try fixing Log in ,so we don’t have to wade through 5-6 pages to start the game. What a disaster.

 2. Hallo RN Team,

  könnt ihr es nicht mal ermöglichen, dass man wie bei den Güterloks auch mehrere Personenzüge ins Museum verschieben kann.

  Man könnte dann mit den unterschiedlichen Geschwindigkeiten oder Personenanzahl besser taktieren.

  Hatte schon mehrmals über Support angefragt, aber keine Rückmeldung bekommen.

  Also würde ich mich über eine zeitnahe Rückmeldung sehr freuen

 3. Na das sind doch mal gute Nachrichten.
  Speziell die neuen Features in der Waggon-Liste finde ich sehr angenehm.

  Der Gesellschaftsschirm ist mir etwas überladen – aber daran kann man sich gewöhnen.
  Der Info-Gehalt ist auf jeden Fall gut!

  Auch die Sache mit den Trainspottern hat sich bei mir schon positiv bemerkbar gemacht.

  Alles in allem ein guter Schritt nach vorne.
  Auch wenn sicher noch ein paar weiter folgen könnten/sollten.

 4. Première impression, plus de fluidité dans les changements de trains, moins de plantages du jeu à ce moment.

  Par contre la fenêtre d’asso est complète, trop complète et utilise trop de place, ce qui ne permet plus de jouer tout en surveillant les mises sur un employé, par exemple.
  La suppression de la fenêtre centrée permet de récupérer de la place, mais nuit au fonctionnement des forums (peu lisible)

  De même la fonctionnalité „achat – vente“ de wagons est moins pratique, il n’est plus possible de mettre directement le nombre de wagons à acheter ou vendre, il faut passer par les fonctions + et -.

  Concernant les bugs, je reste méfiant, RN nous ayant habitué à des (mauvaises) surprises à ce sujet.

 5. Ich finde das die wenn mann die Bonus Loks einmal gewonnen und ausgebaut hat, das sie danach immer verfügbar sein sollten, und die Kariere Lok sollte von Anfang an alle waren ziehen können, und nächste runde nach ausbau mit der bis dahin ausgebauten maximalen Wagenzahl fahren können .

 6. le migliorie che dite voi fanno proprio … era meglio com era prima nella mia asso tutti si lamentano che fa schifo xke non si capisce nulla e poi lagga con i nomi citta i nomi asso e altri casini che prima non c erano

 7. would leave a reply if anyone would listen do not like the way you have changed the way we get player into our assoc . haw many interuptions is this goin to cause as you have to update wish you would have game set the way it was 3 years ago old time player do not like changes that you think are great keep making them keep loosing players

 8. ich ziehe leider meinen vorher positiven Kommentar über Version 4.13 zurück da leider der Fahrplanbug extrem reaktiviert wurde und resetts nötig sind damit man 2 oder gar 3 mal dann den korrekten Fahrplan hat und dadurch einem leider Prestige und Zeit verloren geht.

 9. scusate ma è possibile alla fine dell’epoca 3 ancora non ho trovato tutti i trainsporter?

 10. Also ich bin von diesem Update enttäuscht. Das Lokout funktioniert meistens erst beim zweiten mal oder gar nicht das ich das Spiel erst mal neu starten muss um mich aus zu loken. Des weiteren hängt sich das Spiel auf wenn man aktiv mehrere Funktion bedient. Zbs.: Boni einlösen Videos schauen Fahrpläne ändern und Forschungspunkte einlösen, dann ist auf einmal Feierabend und man muss neu starten. Genauso passiert es wenn man zu Bsp. im Browser die Fenster wechselt um Nachrichten zu lesen oder etwas anderes. Das hat dann nichts mit Performance zu tun.

 11. ich war leider zu voreilig, denn das Update brachte leider Bugs mit sich welche vor allem das setzen von Fahrplänen betrifft oder auch das Umstellen von Fahrplänen.

 12. Caros jogadores,

  Aqui podem consultar os links acima mencionados mas em português:

  Lista de alterações: https://wbb.rail-nation.com/index.php?thread/17578-changelog-v4-13-0/
  Guia da nova janela de sociedade: https://wbb.rail-nation.com/index.php?thread/17619-guia-da-nova-janela-de-sociedade/
  Tópico de discussão: https://wbb.rail-nation.com/index.php?thread/17589-discussão-vamos-falar-sobre-a-actualização-4-13-0/

  Cumprimentos,
  Pimpmytrain
  Community Manager Rail Nation BR/PT

 13. ich war zuerst kritisch jedoch oh wunder ist es das erste Update seit mehreren Monaten welches keine Bugs mit sich brachte und die Spielperformance sogar verbessert hat.
  Das einzige was mir etwas missfällt ist die neue Wagonanzeige, denn ich brauch nicht unbedingt zu wissen aus welcher Epoche welche Wagon stammt, da im Endspiel alle Wagons genutzt werden. Zudem finde ich es grafisch schade, dass beim Wagonkauf nicht mehr wie früher der eigentliche Wagon zu sehen ist.
  Der einzige Nachteil am jetzigen Design ist leider, dass mehr Geklicke nötig ist und mehrere Menüs sich öffnen.

Comments are closed.