Prohlídka hry

Kouzlo železnice

  • Staň se železničním podnikatelem a vybuduj si vlastní říši.
  • Zkoumej neustále nové lokomotivy a pociťuj fascinaci pokrokovými technologiemi - parou, naftou a elektřinou.
  • Rozšiřuj svou železniční síť a zprovozňuj nejlukrativnější trasy.

 
 
 
 
 
 
 
Hrát teď

Rail Nation – plnou parou vpřed

Kouzlo železnice – milióny nadšenců na celém světě tráví svůj volný čas koníčky souvisejícími s železnicí, lokomotivami a jízdními řády. Již existují úspěšné deskové i počítačové hry a televizní seriály věnované tomuto tématu – ale až doteď neexistovala žádná současná prohlížečová hra s touto tematikou, která by zaujala pozornost veřejnosti.

Ve hře Rail Nation si můžou všichni fandové strategických her a železnice založit svou vlastní železniční společnost, organizovat výnosné transporty zboží a spojovat se s ostatními hráči do asociací, aby společně či samostatně vyhráli hru.

Města se můžou rozrůstat pouze pokud jsou zásobována požadovaným zbožím a cestujícími.

Jelikož pohyb je v železniční dopravě naprosto zásadní, je Rail Nation založen na dynamické mapě krajiny s 3D modely vlaků. Každý moderní železniční magnát musí zvyšovat osobní bohatství a prestiž pro svou asociaci v přímém souboji s ostatními asociacemi. Výpočty tras a cen zboží probíhají v reálném čase. Efektivní cesty musí být plánovány společně s podrobnými jízdními řády pro převoz celkem 48 různých druhů zboží. Rostoucí zisky můžou být využity ke zvětšování vozového parku, který může zahrnovat až 36 různých parních, naftových či elektrických lokomotiv a 48 typů vagónů.

Během hry může asociace obsluhovat více a více měst a čelit výzvám v soutěžích o velkoobjemové transporty zboží s ostatními hráči. Exkluzivní licence generují další příjmy navíc. Cílené dodávky zboží do měst ovlivňují jejich růst a dlouhodobý rozvoj.

Na prostoru nádraží musíš investovat do infrastruktury.

Nesmíme zanedbat ani infrastrukturu nádraží. Díky možnosti založení asociace klade Rail Nation velký důraz na spolupráci s přáteli, spojenci a dokonce i s rivaly. Společně můžou hráči najímat důležité osobnosti, s jejichž pomocí získají herní výhody. Na serveru hraje celkem několik tisíc hráčů spolu i proti sobě.

Rail Nation je uživatelsky přívětivý díky podrobnému tutoriálu i pokročilejším možnostem, což dělá hru stejně přístupnou začátečníkům i zkušeným hráčům. Každé herní kolo trvá 3–4 měsíce a skládá se ze šesti navazujících železničních epoch. V následném závěru hry hráči vedou své asociace do závěrečného boje.

Výzkum nových lokomotiv je klíčový pro úspěch ve hře.

Rail Nation je možné hrát zdarma ve všech nejpoužívanějších prohlížečích. Za nepříliš velké částky peněz si můžou prémioví zákazníci užít různé výhody, které jim pomáhají efektivněji stavět a využívat lokomotivy.

Fakta o Rail Nation

Vydavatel: Travian Games GmbH
Vývojář: Bright Future GmbH
Typ: Prohlížečová hra zdarma, vyžaduje Flash
Žánr: Železniční strategie
Online od: Otevřená beta od ledna 2013

Herní data

  • 113 vylepšení lokomotiv
  • 50 měst na mapě
  • 1708 továren na mapě
  • Zhruba 500 grafik avatarů
  • 11 nádražních budov s 294 úrovněmi celkem
  • 120 osobností
  • 25 hráčů v asociaci